Podział grup zerowych oraz klas pierwszych i czwartych znajduje się w zakładce "Rekrutacja"
Zapraszamy dzieci z klas „0” wraz z rodzicami
na dzień adaptacyjny
w Szkole Podstawowej nr 2
im. Mikołaja Kopernika w Mławie.
Spotkania z wychowawcami odbędą się w czwartek 30 sierpnia
w godzinach 1000 – 1200.
W piątek 22 czerwca 2018r. w sali gimnastycznej pożegnaliśmy absolwentów – uczniów klas trzecich klas gimnazjalnych. Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego nagrody i wyróżnienia odebrali także uczniowie klas młodszych (II klasy gimnazjalne). W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice.
List od Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego przeczytał radny Rady Miasta Jarosław Zadrożny. W imieniu wszystkich rodziców głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców pani Grażyna Kujawska. Wszyscy gratulowali absolwentom sukcesów oraz ukończenia szkoły. Życzyli realizacji marzeń i kontynuowania nauki w wybranych szkołach średnich.
Pani dyrektor Romana Olszewska podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za pracę na rzecz placówki. Doceniła też zaangażowanie pracowników administracji i obsługi w estetykę budynku.
Potem przyszedł czas na wręczanie nagród za: wyniki w nauce i zachowaniu, sukcesy naukowe, osiągnięcia sportowe, pracę w wolontariacie szkolnym, chórze czy tez reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.
Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy IIId i chór szkolny przedstawili scenki z życia szkoły w nieco krzywym zwierciadle.
Wzruszeniom nie było końca….
Wszystkim życzymy cudownych, pogodnych i bezpiecznych wakacji.
Tylko świat przechodzony nogami jest coś wart.
(Kazimierz Wierzyński)
Szybko minął rok przedszkolny – czas wspólnych zajęć, zabaw i wycieczek. 2 czerwca br. odbyła się uroczystość jego zakończenia w grupach: 0a, 0b i 0c.
W tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli też rodzice. Dzieci zaprezentowały bogaty program artystyczny, złożony nie tylko z wierszy i piosenek, ale również z popisów tanecznych. Po występach wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz prezenty książkowe. Za cały rok wytężonej pracy podziękowała także pani Dyrektor Romana Olszewska.
6 – latki będą kontynuowały edukację w zerówce, a 7 – latki w klasie pierwszej. Życzymy im wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji, a od września samych sukcesów w nauce oraz dobrej zabawy w ,,starszakach”.
Uczniowie klasy II a, II b i II c Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie, w tym roku szkolnym w ramach przedmiotu zajęcia techniczne realizowali tematykę dotyczącą bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizacja tych zagadnień przebiegała w różny sposób, m.in. oglądali filmy, rozwiązywali quizy dotyczące omawianej tematyki, korzystali z programu „Krzyżówki drogowe” oraz samodzielnie układali krzyżówki i wykreślanki dotyczące pierwszej pomocy, bezpieczeństwa i pojęć dotyczących ruchu drogowego. Na podsumowanie tematyki uczniowie tych klas 13 czerwca 2018 r. spotkali się z kierownikiem Wydziału Szkoleń i BRD Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Ciechanowie panią Anną Smolińską.
Podczas tych zajęć uczniowie zapoznali się z możliwością zdobycia prawa jazdy kategorii AM i pozostałych, najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych z udziałem zarówno pieszych jak i innych użytkowników dróg. Ponadto mogli przy użyciu specjalnych gogli przekonać się, co widzi osoba po spożyciu alkoholu. Na zakończenie każdy uczeń biorący udział w zajęciach został zaopatrzony przez gościa w odblaski, które jak wiemy zwiększają widzialność na drodze i bardzo często ratują życie. Myślę, że było to ciekawe podsumowanie omawianej tematyki szczególnie przed wakacjami, które już za kilka dni.
Każdy z nas powinien pamiętać, że mamy jedno życie, a bezpieczeństwo zależy głównie od nas samych.
Paweł Kasiak – uczeń klasy 3c gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie został finalistą konkursu języka angielskiego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
Jako pierwszy w historii rejonu ciechanowskiego zdobył tytuł finalisty tego konkursu, przed nim nikt nawet nie zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Konkurs z języka angielskiego należy do najtrudniejszych z powodu największej ilości osób przystępujących do niego oraz poziomu wiedzy i umiejętności jego uczestników. Większość konkurentów na etapie wojewódzkim to młodzież prywatnych gimnazjów dwujęzycznych z wykładowym językiem angielskim. Często spośród kilkunastu uczniów takiej szkoły do finalnego etapu kwalifikuje się tylko rodowity Brytyjczyk, dla którego angielski jest językiem ojczystym.
Paweł interesuje się językiem angielskim od szkoły podstawowej. Już wtedy odnosił pierwsze sukcesy, które kontynuował podczas nauki w gimnazjum zdobywając laury w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i powiatowych. Jest dwukrotnym stypendystą programu Inwestycja w region – inwestycja w młodzież przeznaczonego dla szczególnie uzdolnionych uczniów. Na co dzień dużo czyta oraz ogląda programy i seriale w języku angielskim.
Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na niwie szkolnej.
Siódmego czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie (oddziały gimnazjalne) brali udział w uroczystym podsumowaniu konkursu „Młody Matematyk”, które odbyło się w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie. Uczestnikami byli uczniowie uczący się w szkołach z całego powiatu mławskiego. Młodzież rozwiązywała zadania w III etapach, dwa pierwsze odbyły się w szkole a ostatni w budynku PODN w Mławie. Zadania dotyczyły wiedzy używanej w codziennym życiu, choć niejednokrotnie obliczenia były złożone.
Tytuły laureatów uzyskały Olga Grzegorczyk i Aleksandra Lubiejewska, natomiast wyróżnienie otrzymała Zuzanna Burakowska. Wszystkie to uczennice klasy IIc.
Po uroczystym wręczeniu nagród odbyło się przedstawienie pt. „Bajka matematyczna” przygotowanej przez uczniów klasy IIIc z naszej szkoły pod kierownictwem pani Agnieszki Sosnowskiej. Bardzo nam miło nadmienić, iż scenariusz napisali uczniowie, którzy występowali w tej sztuce.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunom.
W maju klasa 2a odwiedziła Gdynię. Pierwszym punktem wyjazdu był pobyt w Akwarium Gdyńskim. Zwiedzaliśmy wystawy, znajdowały się tam przeróżne rodzaje ryb, gadów, płazów i innych zwierząt żyjących w wodzie. Największe zainteresowanie wzbudzały rekiny, żółwie i koniki morskie tzw. pławikoniki. Po zwiedzaniu wystaw poszliśmy do sali kinowej, gdzie odbyła się nasza lekcja na temat rodzajów i gatunków ryb. Następnie przeszliśmy do laboratorium, w którym uczniowie osobiście badali anatomię ryby (dokładnie śledzia).
Po południu poznawaliśmy historię statku ORP Błyskawica oraz ludzi, którzy nim płynęli. Zastanawialiśmy się, dlaczego ten okręt nazywa się Błyskawica… Szybko dostaliśmy odpowiedź. Kiedy tylko weszliśmy na pokład ORP, zaczął padać silny deszcz, a pioruny i błyskawice trzaskały nad nami. Kolejną atrakcją po zwiedzaniu Błyskawicy miał być spacer Wybrzeżem Kościuszkowskim, lecz pogoda pokrzyżowała nam plany, więc zwiedzilliśmy Muzeum Miasta Gdynia.
Najważniejszym punktem całej wycieczki był spektakl ''Wiedźmin'' w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Teatr prezentował się niesamowicie. Aktorzy, muzyka, choreografia i scenografia przeniosły nas do innej rzeczywistości pełnej magii, druidów i czarów. Byłiśmy naprawdę zachwyceni! I na pewno nie był to ostatni raz w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Pod koniec maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie odbyła się gra terenowa „Globotropiciele” realizowana w ramach projektu „Wędrowna Globoteka” zainicjowana przez Towarzystwo Miłośników Twórczości Tekli Bądarzewskiej. Celem gry było pobudzenie uczestników do refleksji nad globalnym kontekstem ich codziennych wyborów i nawyków. Zadania uświadomiły uczniom, że jest wiele problemów wokół nas. Pracując w grupach, znaleźli sposoby, by poradzić sobie z nimi.
W grze wzięły udział sześcioosobowe grupy uczniów z klas drugich gimnazjalnych. Śledząc codzienne życie Ani Globalnej – typowej nastolatki mieszkającej w średniej wielkości mieście w Polsce – uczniowie musieli odwiedzić sześć stacji, z których każda odpowiadała innej wykonywanej na co dzień czynności. Pierwsza dotyczyła codziennego zużycia wody
i sposobów jej ograniczenia. Druga – energii odnawialnych i nieodnawialnych. Przy trzeciej uczniowie zastanawiali się nad tym, z jakich państw pochodzą ubrania, które trafiają do sklepów w Polsce. Czwarte zadanie polegało na rozszyfrowaniu haseł, na podstawie których uczniowie dowiedzieli się, że nie wszystkie dzieci na świecie chodzą do szkoły, 1 na 6 dorosłych na świecie nie potrafi czytać i pisać, a 200 mln dzieci i nastolatków musi pracować na utrzymanie swojej rodziny. Przy piątej stacji uczniowie poznali środki transportu, które emitują różnego rodzaju gazy, odpowiedzialne za wzmaganie się zmian klimatu. Ostatnie zadanie polegało na wypisaniu sposobów na ograniczenie marnowania jedzenia, a następnie wymyśleniu rymowanego hasła promującego niemarnowanie jedzenia. Pozostali uczniowie klas drugich przygotowywali w tym czasie plakat dotyczący ochrony środowiska naturalnego.
Gra przebiegła bardzo sprawnie, jej koordynatorką była p. Edyta Kowalkowska. Warto było poświęcić czas, by zastanowić się i zrozumieć trudne zagadnienia globalne, z którymi być może niebawem będziemy musieli się zmierzyć.
w pierwszy poniedziałek czerwca podczas zebrania z rodzicami, rodzice uczniów z klasy IVa nie tylko uzyskali informacje o wynikach w nauce ich pociech, ale mogli też przenieść się w magiczny świat bajek.
Dzieci razem z wychowawczynią, nauczycielką języka angielskiego, panią Mirosławą Daszkiewicz-Kramkowską, przygotowały dla nich polsko-angielski mix bajek pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia.”
Na scenie pojawiły się postacie z różnych bajek m.in. wilk, Śnieżka, Krzycząca Księżniczka, Piękny Książę, którzy przez przypadek trafili do bajki o Czerwonym Kapturku. Bajka posiadała również morał, że należy zachować ostrożność podczas surfowania w Internecie, gdyż nigdy nie wiadomo, kto siedzi po drugiej stronie monitora.
Rodzice z uśmiechem na twarzy i dumą obserwowali swoje pociechy, a po przedstawieniu mówili, że bardzo im się podobało.
Prezentacja przedstawienia to finałowa część projektu innowacyjnego nauczycielki języka angielskiego.
30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się konkurs recytatorski pod tytułem Czarowanie słowem. Wzięło w nim udział łącznie 12 dzieci z grup zerowych oraz klasa Ia. Jury miało bardzo duży problem z podjęciem decyzji, komu przyznać pierwsze miejsce, gdyż wszystkie dzieci pięknie recytowały wybrane przez wychowawców wiersze.
Ostatecznie, po burzliwych naradach, wygrał Szymon Kozłowski z grupy 0a, drugie miejsce zajęła Oliwia Rachuba z klasy Ia, trzecie Angelika Tatuch z klasy Ia.
Pozostałym uczestnikom jury przyznało wyróżnienia. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Niezwykle miłym akcentem imprezy, było wystąpienie Gabrysi Jabłonowskiej z klasy IIIa (gimnazjalnej), która wykonała dwie piosenki. Na wszystkich zebranych czekała również niespodzianka, którą przygotowały uczennice klasy Ia: Ewa Jackowska i Marysia Filip. Dziewczynki zagrały dla nas na wiolonczeli i skrzypcach.
Konkurs zorganizowały panie: Lidia Gromadzka i Olga Meredyk.
Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
szczególne podziękowania składają sponsorom pikniku „Bawmy się”:
Muzyka i taniec - Krzysiek Majewski Majeś
BODY CLUB
Spółdzielnia Socjalna „Razem”
Pokaz sekcji KIKBOX
Pokaz motorów - zapewnił Jarek Zadrożny z kolegą
Firma WIPASZ S.A. Zakład Drobiarski
Karczma Biesiadna DALNIA
Firma Cedrob
Świat Alkoholi Mława
Artdom Renata Modrzyńska-Kasiak
Zakłady Mięsne Peklimar
Cukiernia Rossario
Stołówka szkolna „ROMANO”
Czas na kawę i herbatę
Państwo Lubiejewscy
Państwo Karsznia
Firma EURO-PACK - Ślubowscy
Firma WOD-Kan Mława
Sklep spożywczy Lemonka
Instytut Odnowy Feniks
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Bank PKO BP oddział w Młąwie
Miejski Dom Kultury w Mławie
Firma Agata Grabowska
Pizzeria 105
United Chicken
Kręgielnia Planeta
Zakład Fotograficzny Kawalec-Polikarp
Dziękujemy!!!
Pierwszego czerwca 2018 roku dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz nasi przyszli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, wzięli udział w trzecim rodzinnym festynie organizowanym przez Radę Rodziców przy współpracy z Samorządem Uczniowskim. Każdy mógł znaleźć tego dnia coś dla siebie. Na scenie występowały maluchy, które tańczyły z kapeluszami i wachlarzami, śpiewały. Swoje zdolności aktorskie zaprezentowała klasa IVa, wystawiając bajkę Czerwony Kapturek w wersji anglojęzycznej.
Na boisku przy szkole odbywały się natomiast konkursy sprawnościowe przygotowane dla uczniów klas IV i gimnazjum. W każdym z nich do wygrania były atrakcyjne nagrody. Wiele zabawy dostarczało przeciąganie liny, czy wspinanie się na skrzynię gimnastyczną.
Na najmłodszych uczniów czekało również wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, przejażdżka konno, popcorn, wata cukrowa. Można było pobawić się na nowym placu zabaw. Jak zawsze dużą popularnością cieszyło się oglądanie wozów: policyjnego i strażackiego. Ogromną furorę wzbudził specjalny pokaz tańca z ogniem. Nie zabrakło oczywiście poczęstunku. Można było posmakować różnych potrwa z grilla, grochówki, pierogów, chleba ze smalcem, jak również przepysznych ciast.
Wielkie wyrazy uznania i ogromne podziękowania należą się rodzicom, bez których pracy i zaangażowania nie byłoby możliwe przeprowadzenie tak fantastycznej imprezy.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, szczególnie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dzięki niemu przedszkolaki mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. W naszej szkole po raz pierwszy powstała taka inicjatywa, ze względu na zmianę funkcjonowania szkoły i powstanie klas "0".
Śniadanie to najlepszy start w nowy dzień. Dlatego w piątek 25 maja dzieci z grupy "0c" gościły panią dietetyk z Natur House, Karolinę Barską. Pani Barska przedstawiła prezentację multimedialną połączoną z dyskusją na temat zdrowego odżywiania. Rozmawiała z dziećmi o istotnej roli zdrowego odżywiania, a w szczególności śniadania. Nasi zerówkowicze z zaangażowaniem włączyły się w dyskusję. Wykazali się także dużą wiedzą na temat zdrowych produktów. Poznali piramidę żywienia oraz witaminy zawarte w poszczególnych produktach. Następnie dzieci samodzielnie wykonały kolorowe i zdrowe kanapki, korzystając z cennych rad pani dietetyk.
W poniedziałek 28 maja naszą szkołę odwiedziło indiańskie plemię przynosząc ze sobą porcję dobrego humoru.
Uczniowie klasy 3 b gimnazjum przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klasy 4 a, zabawy związane z poznaniem indiańskich zwyczajów. Z racji na swoją specyfikę przypadły one bardzo do gustu uczestnikom.
Młodzi Indianie pod czujnym okiem wodza Makapaka mieli okazję choć na chwilę przenieść się w inną rzeczywistość – przybrali swoje własne barwy plemienne, zmienili tożsamość – nadając sobie indiańskie imiona, celująco zdali egzamin na tropicieli i w nagrodę mogli - pod okiem starszyzny plemiennej polować na bizony … a w rezultacie upolowali - pizzę – yummy,yummy,yuk, yuk, yuk.
Opiekę nad imprezą objęły: p. Mirosława Daszkiewicz-Kramkowska – wychowawczyni kl.4a i p. Małgorzata Wiśniewska-Załęska – organizator.
Celem imprezy była integracja grupy, rozwijanie poczucia przynależności do niej i radości ze wspólnego działania – a radości było co niemiara.
Być policjantem to misja, a nie praca.
Carlos Ruiz Zafón
W kwietniu i maju przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Mławie. Celem wizyty było zapoznanie z zawodem policjanta, nauka zachowania w sytuacjach zagrożenia oraz wdrażanie najmłodszych do dbałości o bezpieczeństwo.
Dzieci podczas wyjścia wiele zobaczyły i się nauczyły: przymierzyły strój ochronny policjantów, którego używają podczas akcji, zwiedziły komendę, przejechały się radiowozem, miały brane odciski palców. Była to bardzo udana wycieczka. Wszyscy wrócili z niej zadowoleni i uśmiechnięci.
Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze
a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.
(Józef Ignacy Kraszewski)
W piątek, 18 maja br., najmłodsza część naszej społeczności szkolnej świętowała Dzień Mamy i Taty. Z tej okazji dzieci z grup: 0a, 0b i 0c zaprezentowały bogaty program artystyczny: wiersze, piosenki i życzenia dla kochanych rodziców. Za swoje popisy 5 i 6 – latki zostały wynagrodzone burzą braw.
Uroczystości zaszczyciły swoją obecnością pani dyrektor Romana Olszewska oraz pani wicedyrektor Eliza Pydynkowska. Dla wszystkich zgromadzonych był to dzień pełen wzruszeń, całusów, uśmiechów i radości. Na pewno pozostanie on na długo w naszej pamięci.
Dwudziestego czwartego maja w bibliotece szkolnej odbyły się warsztaty florystyczne, które poprowadziła pani Wioletta Walczak-Sych. Uczniowie klasy IVa mieli za zadanie wykonać kompozycje kwiatowe dla swoich mam z okazji zbliżającego się ich święta. Wszystkie dzieci przystąpiły do pracy z ogromnym zapałem, czego wynikiem były piękne bukiety. Myślimy, że takie prezenty wykonane przez uczniów samodzielnie, bardzo podobały się obdarowanym.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie
Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólnego rozporządzenia o ochronie danych), Dz.U.UE.L.2016.119.1 (dalej: RODO), uprzejmie informujemy, że:
· administratorem pozyskiwanych danych osobowych jest Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, adres siedziby: ul. Sportowa 1 dane kontaktowe: (23) 654 37 24; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
· w sprawach z zakresu ochrony danych osobowych możliwy jest kontakt z inspektorem ochrony danych;
· każdorazowo podczas pozyskiwania danych osobowych zostaną Państwo poinformowani o celu, podstawie prawnej i okresie przetwarzania danych osobowych;
· odbiorcą danych osobowych mogą być jednostki organizacyjne Miasta Mława, podmioty realizujące na rzecz Miasto Mława usługi czy Jednostki Samorządu Terytorialnego realizujące zadania na rzecz miasta i gminy Mława, którym administrator może powierzyć przetwarzanie danych osobowych;
· mają Państwo prawo (w uzasadnionym przypadku) do żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania a także żądania przenoszenia danych, które realizowane będą na zasadach określonych w rozdziale III RODO;
· mają Państwo również prawo (w uzasadnionym przypadku) do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, który będzie mógł być zrealizowany na zasadach określonych w art. 21 RODO;
· jeśli stwierdzą Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza RODO, mają Państwo prawo wnieść skargę do organu nadzorczego, którym w Polsce jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (adres siedziby: ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa);
1. Jak przetwarzamy dane osobowe?
Jesteśmy w świetle przepisów administratorem Państwa danych osobowych. Oznacza to, że dbamy o Państwa dane w taki sposób, aby ich wykorzystywanie odpowiadało celowi ich posiadania oraz, że zadbamy o to aby były przetwarzane w sposób bezpieczny, zgodny z umową oraz obowiązującymi przepisami.
W jakim celu i na jakiej podstawie wykorzystujemy Państwa dane osobowe?
Dane osobowe wykorzystujemy w celach:
1) wypełnienia obowiązku prawnego ciążącego na administratorze;
2) wypełnianie obowiązków i wykonywanie szczególnych praw przez administratora lub osobę, lub osobę, której dane dotyczą w dziedzinie prawa pracy, zabezpieczenia społecznego i ochrony socjalnej
3) realizacji zadań w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi;
4) zawarcia i realizacji umowy w czasie jej trwania i w czasie rozliczeń (roszczeń) po jej zakończeniu;
5) ochrony żywotnych interesów osoby, której dane dotyczą lub innej osoby fizycznej;
6) realizacji celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią, z wyjątkiem sytuacji, w których nadrzędny charakter wobec tych interesów mają interesy lub podstawowe prawa i wolności osoby, której dane dotyczą, wymagające ochrony danych osobowych, w szczególności gdy osoba, której dane dotyczą, jest dzieckiem;
7) profilaktyki zdrowotnej lub medycyny pracy, do oceny zdolności pracownika do pracy, diagnozy medycznej, zapewnienia opieki zdrowotnej lub zabezpieczenia społecznego;
8) ustalenia, dochodzenia lub ochrony roszczeń.
2. Dodatkowe informacje o danych osobowych
Komu przekazujemy Państwa dane?
W celu zachowania ciągłości procesów możemy przekazywać Państwa dane do przetwarzania podmiotom, z którymi mamy stosowne umowy o współpracy. W szczególności:
a) podmiotom przetwarzającym dane w naszym imieniu, uczestniczącym w wykonywaniu naszych czynności:
a. obsługującym nasze systemy teleinformatyczne lub udostępniającym nam narzędzia teleinformatyczne,
b. podmiotom świadczącym nam usługi doradcze, konsultacyjne, audytowe oraz pomoc prawną, podatkową, rachunkową, agencjom badawczym działającym na nasze zlecenie.
b) innym administratorom danych przetwarzającym dane we własnym imieniu:
a. podmiotom czy jednostkom samorządu terytorialnego prowadzącym działalność na rzecz lokalnego społeczeństwa,
b. podmiotom, współpracującym z nami przy obsłudze spraw księgowych, podatkowych, prawnych – w zakresie, w jakim staną się administratorem danych.
3. Dane z innych źródeł
Z racji wykonywania zadań publicznych nałożonych na administratora, przetwarzamy dane osobowe udostępniane przez innych administratorów odpowiadających za centralne, regionalne lub lokalne rejestry państwowe.
Jeśli płacą Państwo podatki czy inne należności za pośrednictwem np. banku lub instytucji płatniczej, to wejdziemy w posiadanie informacji o tym, z jakiego konta, w jakiej instytucji dokonali Państwo zapłaty. Dane te będziemy przetwarzać w celu sprawdzenia, czy dokonali Państwo poprawnej zapłaty, a w razie potrzeby także w celu dokonania zwrotów, w celu ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń.
4. Czy Państwa dane trafią poza Europejski Obszar Gospodarczy (EOG)?
Nie planujemy przekazywać Państwa danych poza EOG (obejmujący Unię Europejską, Norwegię, Liechtenstein i Islandię).
5. Przysługujące Państwu uprawnienia
Mogą Państwo złożyć do nas wniosek (dotyczący danych osobowych) o:
sprostowanie (poprawienie) danych;
a) usunięcie danych przetwarzanych bezpodstawnie lub umieszczonych w naszych serwisach internetowych;
b) ograniczenie przetwarzania (wstrzymanie operacji na danych lub nieusuwanie danych – stosownie do złożonego wniosku);
c) dostęp do danych (o informację o przetwarzanych przez nas danych oraz o kopię danych);
d) przeniesienie danych do innego administratora danych lub do Państwa (w zakresie określonym w art. 20 RODO). Prawo to nie ma zastosowania do danych, których przetwarzanie jest niezbędna do wykonania zadania realizowanego w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej powierzonej administratorowi (art. 20 RODO ust. 3).
Z tych praw mogą Państwo skorzystać, składając odpowiedni wniosek w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie. Aby mieć pewność, że są Państwo uprawnieni do złożenia wniosku, możemy prosić o podanie dodatkowych informacji pozwalających nam Państwa uwierzytelnić.
Zakres każdego z tych praw oraz sytuacje, w których można z nich skorzystać, wynikają z przepisów prawa. To, z którego uprawnienia mogą Państwo skorzystać, zależeć będzie np. od podstawy prawnej wykorzystywania przez nas Państwa danych oraz od celu ich przetwarzania.
6. Prawo sprzeciwu
Niezależnie od praw wymienionych powyżej mogą Państwo w dowolnym momencie wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Państwa danych. Po przyjęciu wniosku w tej sprawie jesteśmy zobowiązani do zaprzestania przetwarzania danych w tym celu. Warunkiem jest jednak to, aby cel przetwarzania nie wynikał z nałożonego na administratora obowiązku prawnego, nie był związany z utrzymaniem porządku publicznego czy ochrony interesów żywotnych osoby, której dane dotyczą.
7. Zgoda
Jeżeli wykorzystanie przez nas Państwa danych nie jest konieczne do wykonania umowy, realizacji obowiązku prawnego lub nie stanowi naszego prawnie uzasadnionego interesu, możemy prosić o wyrażenie zgody na określone sposoby wykorzystania Państwa danych. Udzieloną nam zgodę mogą Państwo w każdej chwili wycofać (nie będzie to wpływać na zgodność z prawem wykorzystania Państwa danych przed cofnięciem takiej zgody).
8. Skarga
Mają Państwo prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uważają Państwo, że przetwarzanie Państwa danych osobowych narusza przepisy prawa.
9. Kontakt i informacje
Nasze dane kontaktowe:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie
ul. Sportowa 1
06-500 Mława
tel. (23) 654 37 24
poczta: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dane do kontaktów z inspektorem ochrony danych powołanym w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie znajdują się poniżej:
Marcin Kurpiewski
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława
tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl