Jako co roku na basenie w Mławie rozegrano mikołajkowe zawody pływackie. Do rywalizacji przystąpiło blisko osiemdziesięciu zawodników. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów mławskiej SP nr 2.
Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych z rocznika 2007 i 2008. Pięcioro z nich wróciło do domu z medalami. Na miano multimedalisty zapracował najsolidniej Marcel Bużycki. Sięgnął po dwa krążki, oba w kolorze brązu. Zarówno na 25 metrów stylem dowolnym i 25 metrów stylem grzbietowym kończył zmagania na trzecich miejscach.
Ponadto na podium przebili się Mieszko Sadza (srebro na 25 metrów stylem klasycznym), Julia Zalewska (srebro na 25 metrów stylem klasycznym), Katarzyna Paszkowska (srebro na 50 metrów stylem grzbietowym) i Karol Majerski (brąz na 50 metrów stylem grzbietowym). Na siódmym miejscu na 25 metrów stylem grzbietowym uplasował się Bartosz Czaplicki.
Wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów paczki ze słodyczami. Wzięły udział także w losowaniu nagród rzeczowych. Szczęście uśmiechnęło się m.in. do Katarzyny Paszkowskiej, która otrzymała okulary pływackie.
Trenerem naszych pływaków była Iwona Kohut-Sadza.
W środę 6 grudnia 2017 roku 5 i 6 – latki z naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj. Gwiazdor wysłuchał przygotowanych piosenek i wierszy, odpowiedział na pytania związane ze Świętami Bożego Narodzenia oraz wręczył prezenty. Przedszkolaki bawiły się znakomicie, a niecodzienne spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci.
Tydzień Kultury Języka Polskiego w naszej szkole rozpoczęliśmy bardzo literacko. 30 listopada klasa IIc pod opieką pań: Barbary Granoszewskiej i Olgi Meredyk udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie na spotkanie autorskie. Gościem specjalnym była znana młodzieży pisarka oraz dziennikarka prasowo - telewizyjna Małgorzata Karolina Piekarska. Autorka przybliżyła młodej widowni swój dorobek pisarski. Skupiła się przede wszystkim na książkach, które skierowane są do młodzieży. Wśród nich znalazły się powieści dla nastolatków, opowiadające o ich szkolnej codzienności: „Klasa pani Czajki” i jej kontynuacja „LO-teria”, powieść przygodowo - detektywistyczna „Tropiciel”, czy takie które poruszają temat tolerancji i cierpienia przemycanych dzikich zwierząt - „Dzika
Pani Piekarska jest również autorką reportażu „Syn dwóch matek”, który napisała z nieżyjącym już ojcem Maciejem Piekarskim. Debiut Małgorzaty Piekarskiej przypada na rok 1986, kiedy to na łamach miesięcznika społeczno - literackiego „Okolice” ukazały się jej cztery opowiadania.
Podczas spotkania pani Małgorzata przekazała młodzieży wiele cennych informacji o procesie powstawania książki. Podkreśliła, że niezwykle ważnym momentem jest pojawienie się pomysłu w głowie pisarza. Zdradziła nam, skąd czerpie inspiracje i pomysły na nowe książki. Dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o różnych zawodach.
Dziękujemy MBP w Mławie za udostępnienie zdjęć.
Uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie wraz z wychowawczynią Jolantą Bartczak w piątek 1 grudnia 2017 r. odwiedzili redakcję Nowego Kuriera Mławskiego. Głównym tematem rozmów było tworzenie gazety.
Informacje przekazane przez dziennikarkę przybliżyły młodym ludziom specyfikę pracy w mediach i sposób tworzenia materiałów do tygodnika. Redaktorzy gazety opowiedzieli o pracy dziennikarza. Pani redaktor poinformowała, że istotną sprawą jest tematyka artykułów prasowych. Uwagę czytelników szczególnie skupiają informacje tragiczne, a wzrok przyciągają dobre jakościowo, kolorowe zdjęcia. Ważny jest także nagłówek i tytuł notatki. Uczniowie dowiedzieli się o tym, jak tworzą się teksty do gazet. Wśród nich są: relacje, felietony, reportaże i inne artykuły.
Wizyta w redakcji gazety zachęciła uczniów do ciekawej pracy dziennikarza.
Korzystając z okazji jaką są Andrzejki, klasa 3a z Gimnazjum, postanowiła umilić pobyt w szkole naszym Pierwszakom. Starsi uczniowie przygotowali kilka ciekawych andrzejkowych atrakcji. Starsze koleżanki przygotowały wróżby, zabawy przy muzyce, a nawet tańce. Natomiast starsi koledzy przynieśli „narzędzia” i zajęli się oprawą muzyczną. Oczywiście, jak to na każdej szanującej się zabawie, był także poczęstunek. Stoły w „pierwszakowej ” pracowni aż uginały się od ciast, ciasteczek i cukierków
Gimnazjaliści zorganizowali ten wieczór, aby pokazać młodszym koleżankom i kolegom, że można osiągnąć porozumienie i zintegrować się, mimo różnych zainteresowań, a przede wszystkim, mimo dużej różnicy wieku.
Wszyscy, zarówno ci mali, jak i ci trochę więksi, bardzo dobrze się bawili. Śmiechu, zabawy, tańca i śpiewu było co niemiara
W czwartek 30 listopada uczennice z klasy czwartych należące do Klubu Przyjaciół Biblioteki z pomocą pań bibliotekarek, zorganizowały w czytelni „salę wróżb”. Dziewczęta na ten czas stały się dobrymi wróżkami i na każdej przerwie przepowiadały przyszłość uczniom naszej szkoły. Zainteresowanie było ogromne. Wszystkim udzieliła się panująca tego dnia atmosfera. Uczestnicy andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przebijali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali koła o różnych kolorach, które określały ich charakter, odczytywali kombinację cyfr z daty urodzenia, aby przekonać się jakie liczby są numerami astrologicznymi. Tego dnia każdy mógł wywróżyć sobie coś przyjemnego. Nawet nasi najstarsi uczniowie – gimnazjaliści, postanowili sprawdzić jak pójdzie im próbny egzamin, który piszą już za chwilę.
Wszyscy bawili się doskonale i z uśmiechami na twarzy opuszczali tego dnia naszą bibliotekę. Mamy nadzieję, że wszystkie dobre wróżby się spełnią.
Tradycją naszej biblioteki jest włączanie się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Tak było i w tym roku. Udział w akcji miał na celu promocję biblioteki i czytelnictwa. Zwracał uwagę uczniów na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
W czytelni przygotowałyśmy gazetkę okolicznościową. Następnie zorganizowałyśmy dzień z „Łamańcami językowymi’. Odważni uczniowie na każdej przerwie mieli możliwość wylosowania jednego łamańca językowego, a następnie głośnego odczytania go. Wszyscy tego dnia otrzymali od nas słodką niespodziankę. Konkurs cieszył się niezwykłą popularnością. Nie zabrakło odważnych osób, które próbowały swoich sił kilkakrotnie.
W listopadzie zaprosiłyśmy do nas uczniów klas: IVa i IVb z wychowawczyniami panią Mirosławą Daszkiewicz-Kramkowską i panią Nataszą Dmuchowską na wieczorki literacko-integracyjne. Spotkania poprowadziły uczennice klasy IIc. Na początku dziewczęta odczytały fragment powieści „Spotkanie nad morzem”. Następnie przygotowały dla czwartoklasistów kilka konkursów integracyjnych: Familiadę, kalambury słowne. Na końcu uczniowie mieli przygotować portret swojego wychowawcy.
Bardzo dziękujemy dziewczynkom z klasy IIc za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu spotkań.
W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Mławie zorganizowałyśmy w listopadzie cykl spotkań czytelniczych z teatrem KAMISHIBAI. Panie bibliotekarki: Bogumiła Tańska i Bogumiła Pawłowska przedstawiły naszym przedszkolakom bajki w tajemniczej, drewnianej skrzyneczce. Dla dzieciaków było to niesamowite doświadczenie, o czym świadczyły ich zasłuchane i zaciekawione twarzyczki.
Teatr KAMISHIBAI przywędrował do nas z Japonii. Jest to sztuka opowiadania różnych historii, bajek za pomocą obrazków, które są wykonane na kartonowych planszach, a następnie wsuwane do małego, drewnianego parawanu. Teatr tego typu wymaga od widza niezwykłego skupienia, ale pozwala również na pobudzenie wyobraźni.
Dzieciom bardzo podobała się legenda o Czechu, Lechu i Rusie. Była to doskonała forma przypomnienia najmłodszym, jak powstało państwo polskie i jakie są nasze symbole narodowe.
Jesteśmy przekonane, że najmłodszym bardzo przypadła do gustu taka forma głośnego czytania.
Gdy się przegrywa pierwszy mecz, różne myśli kłębią się w głowie. Na szczęście piłkarze SP nr 2 w Mławie wykazali się ogromną odpornością psychiczną. W kolejnych pojedynkach mistrzostw rejonu ciechanowskiego w halowej piłce nożnej okazywali się już lepsi od rówieśników.
Tytuł mistrzowski stał się faktem, ale zanim na szyjach podopiecznych Przemysława Piaseckiego zawisły złote medale, stoczyli kilka ciężki pojedynków. Pierwszy przegrali – zaskoczeni przez konkurentów z Winnicy, nie potrafili strzelić ani jednego gola. Sami stracili aż trzy.
Na szczęście krótka przerwa pozwoliła uspokoić emocje. Postawieni pod ścianą, nie mogli ponieść już kolejne przegranej. Z presją poradzili sobie w koncertowy sposób. Pokonali gospodarzy z Nowego Miasta 3:0. Na listę strzelców wpisali się Dawid Miksza, Kacper Wydra oraz Jakub Tworek.
Dwaj ostatni zawodnicy mieli udział także w kolejnym sukcesie naszego zespołu. Kacper i Jakub zdobyli bramki w półfinałowym pojedynku ze SP nr 7 z Ciechanowa. Na tym nie koniec, trzecie trafienie dołożył Marcin Rejniak.
Wygrana 3:1 oznaczała awans do finału. W nim doszło do zaciętej konfrontacji z zawodnikami ze SP w Czerwińsku. Regulaminowy czas nie wyłonił zwycięzcy. Obie strony trafiły do bramki po razie. W naszym zespole celnym strzałem popisał się Dawid Miksza.
Arbiter zarządził konkurs rzutów karnych, który miał kilku bohaterów. Żaden ze strzelców wytypowanych przez trenera Przemysława Piaseckiego się nie pomylił. Jakub Tworek, Dawid Miksza i Kacper Wydra nie mieli problemów z oddaniem celnego strzału. Co ważne, do poziomu kolegów z pola dostroił się także bramkarz „dwójki”, Cezary Moszczyński zatrzymał uderzenie jednego z konkurentów.
Reprezentacja SP nr 2 w Mławie wystąpiła na mistrzostwach rejonu ciechanowskiego w składzie: Łukasz Czaplicki, Jakub Szczepkowski, Marcin Rejniak, Cezary Moszczyński, Rafał Karwiński, Kacper Wydra, Dawid Miksza, Jakub Tworek, Dawid Tejs, Wiktor Ogrodowczyk.
W dniu 22 listopada 2017roku klasa III e wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Warszawy. Do grupy dołączyła jedna uczennica z klasy III f.
Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki „KOPERNIK”. Młodzież z wielkim zainteresowaniem obserwowała ekspozycję ewolucji nauki z zakresu fizyki, chemii, biologii i astronomii. Uczniowie mogli nie tylko pogłębić swoją wiedzę, ale doświadczyć praktycznego zastosowania zasad poznanych podczas lekcji. Pobyt w „Koperniku” zwieńczyła projekcja filmu pt. „Słoneczna podróż” wyświetlona na sklepieniu tamtejszego planetarium.
Po obejrzeniu ekspozycji przyszedł czas na wspólny posiłek. W tym celu udaliśmy się do centrum handlowego ARKADIA, gdzie każdy mógł zakupić obiad – według własnych preferencji.
Zwieńczeniem wyjazdu było obejrzenie musicalu pt. „Piotruś Pan” w teatrze BUFFO. Podczas przedstawienia młodzież mogła zapomnieć o codziennych sprawach, przenosząc się w świat bajki, dziecięcych marzeń i fantazji. Doskonała obsada, przepiękna scenografia i perfekcyjna reżyseria Janusza Józefowicza sprawiły, że uczestnicy wycieczki ulegli iluzji sceny i utożsamili swoje pragnienia z przygodami mieszkańców Niebywalencji. Na szczególne podkreślenie zasługuje profesjonale przygotowanie najmłodszych aktorów – kilkuletnich dzieci występujących w teatrze.
Po zakończeniu spektaklu udaliśmy się w drogę powrotną. W czasie jazdy młodzież żywo dyskutowała o dniu pełnym wrażeń, doznań i emocji. Wróciliśmy szczęśliwi i usatysfakcjonowani.
Już planujemy kolejny wyjazd…
Popierając i wspierając akcję, której organizatorem w Mławie jest Zespół Ośrodków Wsparcia, nasza szkoła również działa przeciwko przemocy.
Akcja "Biała Wstążka" to kanadyjska inicjatywa przeciwko wszelkiej przemocy w rodzinie. Jak widać, działalność ta ma moc, bo została spopularyzowana na całym świecie. Rokrocznie bierze w niej udział 55 krajów z całego świata.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 nie są obojętni wobec takich inicjatyw. Kolejny rok zakładamy "białą wstążkę, po to, by uświadomić ludziom, że przemoc nie jest rozwiązaniem! Chcemy mówić o tym głośno i chcemy, aby ci, którzy słyszą, przestali milczeć i zaczęli działać.
Wszyscy znamy naszą Stolicę. Większość z nas bywa w tym mieście bardzo często. Mimo jej popularności, nasi uczniowie z klasy 3c, pod opieką Pani Agnieszki Sosnowskiej oraz Anety Koszałkowskiej, odnaleźli kolejne ciekawe i pouczające miejsca. Młodzież miała okazję odwiedzić Polskie Radio, gdzie udało im się zobaczyć jak pracują redaktorzy oraz obejrzeć nagranie audycji. Podczas pobytu w Radiu była możliwość by poznać historię radia w Polsce, ale także na świecie.
Następnym miejscem, które wzbudziło ogólnoklasową ciekawość był Teatr Dramatyczny, gdzie uczniowie obejrzeli komedię o intrygującym tytule "Sługa Dwóch Panów". Uczniowie siedzieli w pierwszym rzędzie, dzięki czemu czuli się jak uczestnicy przedstawianych wydarzeń. To był naprawdę udany dzień.
„Proszę Państwa, oto miś,
Miś jest bardzo grzeczny dziś,
Chętnie Państwu łapę poda,
Nie chce podać? – a to szkoda!”
Jan Brzechwa
Dwudziestego piątego listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia – najlepszego przyjaciela wszystkich dzieci i niezastąpioną przytulankę przy zasypianiu. Z tej okazji w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się urodziny Misia. Do wspólnego świętowania zaprosiłyśmy wszystkie grupy przedszkolne oraz klasę pierwszą z naszej szkoły. Warunkiem uczestnictwa w imprezie było przyniesienie przez każde dziecko swojej ulubionej maskotki.
W tym wyjątkowym dniu przygotowałyśmy dla maluchów mnóstwo niespodzianek. Najwięcej radości sprawiło im przybycie trzech, „prawdziwych” Pluszaków. Były tańce, wspólna zabawa oraz głośne śpiewanie piosenek. Dzieciaczki wysłuchały pięknych wierszyków oraz poznały historię Pluszowego Misia. Najbardziej jednak podobała im się zabawa ruchowa, polegająca na pokazywaniu czynności, które wykonywał Miś. Kiedy już się trochę poruszaliśmy, uczennica klasy IV Kasia Paszkowska przeczytała wszystkim obecnym bajeczkę pod tytułem „Podróż dookoła świata”. Opowiadała ona o niezwyklej przygodzie dwóch pluszowych misiów, które postanowiły wybrać się w podróż dookoła świata i myślały, że świat jest taki malutki, bo nie było ich w domu zaledwie jedną noc.
Następnie Maluchy odśpiewały wszystkim Misiom urodzinowe Sto lat. Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem – każde dziecko otrzymało „mini” torcik przygotowany specjalnie na tę okazję.
Impreza została przygotowana przez panie z biblioteki, a całość poprowadziły dziewczęta z klasy IV: Julia Zalewska, Kasia Paszkowska i Martyna Bartnicka.
W ubiegłym tygodniu przedszkolaki ze wszystkich grup zerowych pod opieką pań wychowawczyń: Lidii Gromadzkiej, Wioletty Machnij i Magdaleny Suskiej przygotowały zdrowe, pyszne i kolorowe kanapki. Zabawy było przy tym co niemiara. Dzieci przypomniały sobie zasady prawidłowego odżywiania się, a smaczne wiktuały zjadły na podwieczorek.
W piątek 17 listopada 2017 roku odbyła się pierwsza ważna szkolna uroczystość najmłodszej części naszej uczniowskiej społeczności, czyli pasowanie na starszego przedszkolaka. Na pewno pozostanie ona na długo w pamięci. Uczestniczyli w niej rodzice dzieci 5 i 6 - letnich oraz Pani Dyrektor Romana Olszewska.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości. Po krótkiej części artystycznej, w której przyszłe starsze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, a więc piosenki i wierszyki, odbyło się ślubowanie. Dzieci obiecały zgodnie się bawić oraz uczyć, przychodzić każdego dnia z uśmiechem do szkoły, słuchać pań, być dzielnymi starszymi przedszkolakami. Następnie Pani Dyrektor dokonała ,,czarodziejskim ołówkiem” uroczystego pasowania.
Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek. Teraz nasi najmłodsi z dumą mogą powiedzieć: ,,Mamo, tato! – jestem starszym przedszkolakiem w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie”.
Czy to turniej półfinałowy czy też finałowy reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 potrafią zachować miano niepokonanych. Taka postawa przyniosła wymierny sukces. Podopieczni Przemysława Piaseckiego zostali najlepszą drużyną mistrzostw powiatu w halowej odmianie piłki nożnej.
Na starcie turnieju rozegranego w obiekcie Mławskiej Hali Sportowej stanęły cztery drużyny. Obecność żadnej nie była przypadkowa – wszystkie wykazał swoją wyższość nad konkurentami w eliminacjach. Dlatego nikt nie mógł liczyć na łatwy sukces.
Wszystkie mecze okazały się niezwykle zacięte. Sytuacja na parkiecie zmieniała się momentami jak w kalejdoskopie. Czujność szczególnie w defensywie trzeba było zachować przez wszystkie minuty poszczególnych spotkań.
W żadnym meczu bramkarz „dwójki” nie zdołał zachować czystego konta. Konkurenci nie oszczędzali obrońców, ale nie przeszkodziło to naszym graczom w odniesieniu końcowego sukcesu. Marsz po złoty medal powiatowego czempionatu rozpoczęli od wygranej 2:1 nad Szydłowem. Na listę strzelców wpisali się Jakub Szczepkowski i Kacper Wydra.
Potem był remis 2:2 ze mławską SP nr 3. Celnymi strzałami popisali się Dawid Miksza i Jakub Tworek. Taki wynik sprawił, że losy pierwszego miejsca rozstrzygnęły się w ostatniej kolejce. Nasi reprezentanci poradzili sobie z presją. Za sprawą hattricka autorstwa Jakuba Tworka pokonali 3:2 rówieśników ze Strzegowa.
Zespół SP nr 2 wystąpił na mistrzostwach w składzie: Patryk Jankowski, Łukasz Czaplicki, Jakub Szczepkowski, Marcin Rejniak, Dawid Miksza, Aleksander Bernatowski, Cezary Moszczyński, Rafał Kozłowski, Kacper Wydra, Dawid Olszewski, Jakub Tworek, Dawid Tejs i Wiktor Ogrodowczyk.
W poniedziałek 27 listopada reprezentacja SP nr 2 wystąpi jako mistrz powiatu mławskiego na mistrzostwach rejonu ciechanowskiego. Zawody zostaną rozegrane w Nowym Mieście.
W tegorocznej edycji XXVI Biegu Niepodległości stanęła rekordowa liczba uczestników. Według organizatorów wystartowało 517 biegaczy, którzy rywalizowali w 12 biegach. Najliczniej obsadzone były biegi w kategorii szkół podstawowych. Organizatorem biegu był Urząd Miasta i MOSiR.
Impreza oczywiście nie mogła się odbyć bez zawodników SP nr 2 im Mikołaja Kopernika w Mławie. Nasi uczniowie startowali prawie we wszystkich kategoriach wiekowych. W klasyfikacji punktowały osoby, które zajęły od I do XV miejsca. W ogólnej klasyfikacji najwięcej punktów zdobyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, zajmując I mce dziewczęta i I mce chłopcy.
Uczniowie klasy pierwszej pod opieką Pani Joanny Polakowskiej:
- Marysia Filip,
- Oliwia Rachuba.
Uczniowie klas czwartych pod opieką Pani Iwony Kohut Sadza i Pana Adama Szymańskiego:
- Julia Zalewska,
- Monika Bernatowska,
- Justyna Potrzebska,
- Patrycja Szal,
- Maja Wydrzyńska,
- Filip Pańko,
- Kacper Bartkowski.
Nasi wspaniali gimnazjaliści pod opieką Pań Elżbiety Kaszubskiej, Iwony Kohut Sadza oraz Pana Adama Szymańskiego:
- Wiktoria Olszewska 2 c – II m-ce,
- Kinga Tatuch 3 f – IV m-ce,
- Anna Tadrzyńska 2c – V m-ce,
- Olga Grzegorczyk 2c – IX m-ce,
- Dominika Sajda 3e – X m-ce,
- Kaja Sobolewska 3e – III m-ce,
- Alan Sadolewski 3d – I m-ce,
- Dawid Ostrowski 3a – III m-ce,
- Adam Kujawa 3d – IV m-ce,
- Dominik Marlęga 2c – VII m-ce,
- Dominik Durasiewicz 2c – IX m-ce,
- Julia Libert 2e,
- Julia Rudnik 3c,
- Natalia Karsznia 3c
W ubiegłym tygodniu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie zapanowała prawdziwa Kleksomania. Wszystko za sprawą omawianej właśnie na lekcjach języka polskiego lektury w klasach IV pt.: Akademia Pana Kleksa.
Zarówno klasa IV a jak IV b ochoczo przystąpiły do nietypowego opracowania powieści Jana Brzechwy. Oryginalność i pomysłowość tego cyklu lekcji wiąże się bezpośrednio z realizowaną przez p. Nataszę Dmuchowską innowacją pedagogiczną : Czytam i się tego nie wstydzę - sposób na trudne lektury.
Uczniowie poza zwykłym i znanym wszystkim rytmem lekcji, mieli wyznaczone dodatkowe zadania do realizacji, i mimo iż wszelkie pomysły skierowane były do uczniów chętnych , w niemal każdą inicjatywę angażowały się całe klasy.
Pod szyldem „Walka o piegi” uczniowie przygotowali przepiękne ilustracje do całej powieści lub jej fragmentów, plakaty dotyczące twórczości Jana Brzechwy i najważniejszych informacji dotyczących bezpośrednio omawianej lektury, powstały również opowiadania i kilka utworów poetyckich.
Ci , którzy chcieli uzyskać jak największą liczbę piegów, mieli wiele możliwości, by swój cel zrealizować. Nauczyciel zaproponował : Projekt na guzik do czapki Mateusza; Scenariusz lekcji pt.: Kleksografia dla uczniów niewidzących, niesłyszących lub dla tych, którzy stracili węch; Quiz wiedzy na temat znajomości lektury .
W ramach podsumowania cyklu lekcji poświęconych lekturze, uczniowie mieli przygotować również ciekawy strój dowolnej postaci z Akademii. Efekty „rywalizacji” mile zaskoczyły wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
W związku z faktem , iż stroje były rewelacyjne i uczniowie podeszli do pomysłów z energią , radością i ogromem ciekawych rozwiązań , postanowiliśmy odwiedzić najmłodszych uczniów naszej szkoły tzn. oddziały zerówek i klasę pierwszą. Dopiero tam można było dostrzec pełen profesjonalizm, a końcowy efekt wypadł znakomicie i radośnie.
Na początku listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.
Bajkowa kraina zawitała do lasy pierwszej w poniedziałek 6 listopada 2017 r. W zabawie wzięli udział uczniowie, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Na szkolnym korytarzu można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Smoka Wawelskiego, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka czy Kopciuszka.
Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą w rozpoznawanie przedmiotów z różnych baśni. Następnie każdy z przebranych uczniów zaprezentował swój bajkowy strój oraz rekwizyty, które go uzupełniały. Chętne osoby mogły również opowiedzieć, dlaczego wybrały akurat tę postać i zdradzić jak powstawało przebranie. Po prezentacji uczestnicy spotkania głosowali na najciekawszy strój. A wybór nie był łatwy, ponieważ wszyscy bohaterowie bajek prezentowali się doskonale. W oczekiwaniu na werdykt uczniowie wysłuchali baśni Andersena, mogli też obejrzeć wystawę książek i odszukać w nich postacie, w które się wcielili. 14 osób zostało wyróżnionych i nagrodzonych symboliczną nagrodą oraz dyplomem. Byli to następujący uczniowie:
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, warto więc po nie sięgać jak najczęściej.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława
tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl