Witamy

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto ma już 13-letnią tradycję, zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nasza biblioteka również włączyła się do tej akcji. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy panią Bogumiłę Pawłowską nauczyciela-bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Mławie oraz dzieci i młodzież z naszej szkoły.

Spotkania te mają na celu promowanie czytelnictwa nie tylko wśród dzieci, ale też dorosłych. Czytanie, szczególnie głośne, rozwija wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie można z niej rezygnować. Zapraszamy więc do naszej biblioteki i wspólnego, głośnego czytania.

 

 

 

Maluchy z pierwszą wizytą w bibliotece

„… Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.

Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.

Książki mówią: - Nie zabłądzi ten, kto czyta!

Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej …”

Wanda Chotomska

 

W pierwszym tygodniu roku szkolnego panie bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 gościły w swojej bibliotece niezwykłych gości. Byli nimi najmłodsi uczniowie naszej szkoły.  Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki i pierwszoklasiści z zainteresowaniem zapoznali się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty panie bibliotekarki w przystępny sposób opowiedziały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach.

Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały bajeczki, która opowiadała o pierwszej wizycie przedszkolaków w bibliotece. Było to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie maluchów z biblioteką.

 

 

Podkategorie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: mlawagim1@go2.pl