MŁODY MATEMATYK w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie

Julia Zalewska uczennica klasy VIIa wyróżnia się wieloma talentami. Zagłębia się w tajniki m.in. matematyki i poprzez systematyczną pracę osiąga sukcesy.

Julia została finalistką poprzedniej edycji powiatowego konkursu „Młody Matematyk” i wówczas postawiła sobie wyzwanie, że za rok zostanie laureatką. Jak postanowiła, tak też zrobiła. Nie przeszkodziła jej w tym nawet pandemia, przez którą odwoływane i przesuwane były kolejne etapy konkursu. Julia wytrwale pracowała, rozwiązywała wszystkie matematyczne i logiczne zadania o zwiększonym stopniu trudności.

 W roku szkolnym 2020/2021 Julia Zalewska została laureatką powiatowego konkursu „Młody Matematyk”. Uroczyste wręczenie dyplomu i nagrody odbyło się w szkole macierzystej uczennicy. Nagrodę otrzymała z rąk pani dyrektor Jolanty Tyl i pani wicedyrektor Elizy Pydynkowskiej, nauczycielki matematyki.

Warunki epidemiczne nie pozwoliły na wręczenie nagrody (wzorem lat ubiegłych) w siedzibie Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Mławie. Dziękujemy organizatorom konkursu za docenianie młodych talentów matematycznych!

Gratulujemy Julii i życzymy kolejnych sukcesów!

 

Świąteczna kartka od burmistrza - nagrody, wyróżnienia

Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu „Świąteczna kartka od Burmistrza”. Spośród autorów 174 nadesłanych prac, jurorzy wyłonili ośmioro laureatów nagród głównych oraz przyznali dodatkowo osiem wyróżnień. Wszystkim uczestnikom artystycznych zmagań dziękujemy za udział, a laureatom – gratulujemy!

Komisja konkursowa w składzie Maria Świtoń (Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie), Joanna Rodowicz (plastyk, Instruktor Miejskiego Domu Kultury w Mławie), Edyta Suszek (Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie) oraz Magdalena Grzywacz (Sekretarz Komisji) nagrodziła także uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie.

Nagrody główne:

  • Jan Kacprzak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie, kl. VI a

Wyróżnienia:

  • Oliwia Wyroda – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie, kl.  0 a
  • Nikola Antczak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie, kl. I b
  • Zofia Wasiłowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie, kl. I b
  • Marika Rutkowska – Szkoła Podstawowa nr 2 w Mławie kl. I a

Nagrody konkursu „Życie bez dopalaczy”

Rozstrzygnięcie Konkursu plastycznego ,,Życie bez dopalaczy dużo więcej dla mnie znaczy’’. Organizatorem Profilaktycznego konkursu plastycznego , był Miejski Dom Kultury w Mławie.

Celem konkursu była promocja zdrowego stylu życia od narkotyków i dopalaczy, a także zachęcenie dzieci i młodzieży do własnych przemyśleń i reagowanie na zjawiska patologiczne, które niszczą młodych ludzi. Wśród laureatów konkursu wytypowano uczennice naszej szkoły.

Julię Zalewską uczennicę klasy VIIa i Aleksandrę Pawłowską uczennicę  klasy VI b.

Komisja przyznała 12 równorzędnych nagród , wyróżnione prace ukażą się w kalendarzu profilaktycznym.  Wręczenie nagród odbyło się się w grudniu.

 

Wyróżnienia w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Malowanie muzyką"

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny ,,Malowanie muzyką’’ pod patronatem Burmistrza Miasta Mława został rozstrzygnięty. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych na terenie całego kraju. Tematem przewodnim konkursu była twórczość znanego na całym świecie Victora Younga, w którego życiorysie pojawia się wątek mławski. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Julia Zalewska i Jan Olczak.

Jury zauważyło także prace: Amelii Dziembowskiej, Leny Gorczycy, Wiktora Krajewskiego, Wiktorii Agaszewskiej, Marceliny Olgi Wieczorek, Michaliny Tomkielskiej i Oliwii Rachuby.

Nagrody w imieniu rganizatorów przekazały laureatom pani dyrektor Jolanta Tyl i pani wicedyrektor Eliza Pydynkowska. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

 

Wyróżnienia w międzyprzedszkolnym konkursie

Miło Nam poinformować, że w Miedzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym "Złota Polska Jesień Piękne Skarby Niesie" - wyróżnienie otrzymał Wiktor Nowakowski "Grupa Biedronki". Dyplomy otrzymali: Maciej Boras, Nikola Lis, Maja Kowalska - "Grupa 0b" oraz Antonina Misiurek, Dawid Osiecki, Pola Masiak - "Grupa Motylki".

Cieszymy się z sukcesów naszych Przedszkolaków. Życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy !!!!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl