Narodowy Programu Rozwoju Czytelnictwa

Szanowni Państwo, w nawiązaniu do pisma Ministra Edukacji i Nauki (DPPI-WPPiP.4087.1.2021.BS) z dnia 15 stycznia br., uprzejmie informuję, że Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały m. in. kolekcje tematyczne zawierające lektury,  zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej.


W załączeniu przesyłam informację związaną z realizacją Priorytetu 4

 

Attachments:
Download this file (Załącznik 1.pdf)Piorytet 4[ ]57 kB

Zaproszenie do pływania

Zarząd Klubu Pływackiego Płetwal Mława zwraca się z gorącą prośbą o przekazanie rodzicom i  dzieciom rocznik 2011 i starsi za pomocą dziennika elektronicznego wiadomości o możliwości wzięcia udziału w szkoleniu pływackim. Zajęcia będą odbywały się na mławskim basenie. Serdecznie zapraszamy. Z poważaniem Zarząd Klubu Pływackiego Płetwal Mława

Oferta  dla dzieci pływających na rozwój sportowy w czasie pandemii i nie tylko J

Klub Pływacki Płetwal Mława oferuje pływającym dzieciom możliwość uczestniczenia w szkoleniu pływackim początkowo dwie godziny tygodniowo (ilość godzin jest sukcesywnie zwiększana proporcjonalnie z rozwojem pływaka) Treningi prowadzą doświadczenie Trenerzy i instruktorzy:

Michał Chlastosz, Przemysław Wółkiewicz, Robert Wieczorek

Koszt 120 zł/ miesiąc plus jednorazowo zakup licencji w kwocie 40 zł. Zajęcia będą odbywały się na mławskiej pływalni. Koszt biletu pokrywa Klub.

                                                                                 Zapraszamy Zarząd Klubu Pływackiego Płetwal Mława

Tel. 739533211 Jolanta Koronowska

#Szczepimy się

W związku trwającą kampanią edukacyjną dotyczącą promowania szczepień  na COVID-19 przesyłam Państwu materiał do ewentualnego wykorzystania. Ponadto uprzejmie proszę o przekazanie informacji na nasz adres email dotyczących podjętych działań w tym zakresie.

 

Źródło materiałów:

www.gov.pl/szczepimysie
 https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dlaczego-warto-sie-zaszczepic-przeciwko-covid-19

całodobowa infolinia, bezpłatna: 989

 

                                                                                                                    Z poważaniem

                                                                                                                    Państwowy Powiatowy

                                                                                                                        Inspektor Sanitarny

                                                                                                                               w Mławie

                                                                                                                              Ewa Sztuba

 

Zimowe dyktando

Szanowni Państwo,

Serwis edukacyjny dyktanda.pl prosi o pomoc w dotarciu z tą informacją do uczniów i dorosłych i zachęca do udziału w Dyktandzie Zimowym, które organizowane będzie na przełomie grudnia i stycznia, w trakcie świątecznej i zimowej przerwy w szkołach. Będziemy wdzięczni za przekazanie na Państwa stronach internetowych i/lub profilach w social media (np. na Facebooku) poniższej wiadomości:

Co można robić w domowym zaciszu podczas nadchodzących ferii? Na przykład udowodnić znajomość ortografii i oddać się rywalizacji o klocki, książki i inne nagrody! Do wspólnej zabawy pod nazwą Dyktando Zimowe zachęca serwis internetowy

Ideą Dyktanda Zimowego jest dostarczenie uczniom szkół oraz dorosłym, pożytecznej rozrywki idącej w parze ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dołączono szczyptę zdrowej rywalizacji o liczne nagrody. 

Konkurs rozpocznie się równocześnie ze startem przerwy świątecznej w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa aż do końca ferii, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym czasie w serwisie będą sukcesywnie publikowane kolejne dyktanda konkursowe. Łącznie przewidziano ich sto! Za uzupełnienie każdego z dyktand konkursowych użytkownik serwisu będzie otrzymywał odpowiednią liczbę punktów. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda - im szybciej (a przy tym poprawnie), tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe trafią w ręce aż 20 uczestników! Osoby, które uplasują się na podium otrzymają zestawy LEGO oraz poduszeczki z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Natomiast uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, otrzymają książki od sponsorów. Organizator postarał się o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto weźmie udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wstawiając w poszczególne słowa prawidłowej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Popularność serwisu wyraźnie wskazuje, że jest to wygodny i skuteczny sposób utrwalania zasad ortografii. Chętnie korzystają z niego zarówno uczniowie szkół podstawowych, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs prowadzony jest w całości przez internet, a uczestnictwo w nim jest bezpłatne. Zachęcamy do założenia konta użytkownika w portalu Dyktanda.pl i do dołączania do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego.

 Zapisy do konkursu odbywają się pod adresem: https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-zimowe

 Materiały graficzne konkursu (loga, banery) można znaleźć na naszym dysku google:  https://drive.google.com/drive/folders/1ySjGf83sOa_snpYNZs-0x6HvdDL_4hH4?usp=sharing

 Powodzenia!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl