Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Smalle-Scale Chemistry w SP nr 2

W czwartek 11.01.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie odbyły się zajęcia z chemii, które poprowadzono techniką Small-Scale Chemistry. Miały one charakter  typowo doświadczalny.

Warsztaty miały na celu pokazanie, że nauka może być ciekawą przygodą. Młodzi naukowcy poznali zjawiska zachodzące w przyrodzie przeprowadzając własne eksperymenty. Zajęcia w parach pod czujnym okiem prowadzącego były znakomitym połączeniem zabawy i zdobywania wiedzy. Doświadczenia zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wykorzystywane substancje były niegroźne dla zdrowia i umożliwiały każdemu uczniowi samodzielne wykonanie.

Potem w sali gimnastycznej odbył się pokaz, który miał charakter interaktywny, doświadczenia były realizowane przy współpracy z publicznością. Uczestnicy obserwowali szereg reakcji chemicznych i śledzili efekty. Niektóre z przeprowadzanych eksperymentów przybliżyły reakcje barwne,  inne demonstrowały procesy spalania lub zaskakujące właściwości substancji.

W warsztatach wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl