Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Pływacy SP nr 2 na podium mikołajkowych zawodów pływackich

 Jako co roku na basenie w Mławie rozegrano mikołajkowe zawody pływackie. Do rywalizacji przystąpiło blisko osiemdziesięciu zawodników. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów mławskiej SP nr 2.

 Nasza szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych z rocznika 2007 i 2008. Pięcioro z nich wróciło do domu z medalami. Na miano multimedalisty zapracował najsolidniej Marcel Bużycki. Sięgnął po dwa krążki, oba w kolorze brązu. Zarówno na 25 metrów stylem dowolnym i 25 metrów stylem grzbietowym kończył zmagania na trzecich miejscach.

Ponadto na podium przebili się Mieszko Sadza (srebro na 25 metrów stylem klasycznym), Julia Zalewska (srebro na 25 metrów stylem klasycznym), Katarzyna Paszkowska (srebro na 50 metrów stylem grzbietowym) i Karol Majerski (brąz na 50 metrów stylem grzbietowym). Na siódmym miejscu na 25 metrów stylem grzbietowym uplasował się Bartosz Czaplicki.

Wszystkie dzieci otrzymały od organizatorów paczki ze słodyczami. Wzięły udział także w losowaniu nagród rzeczowych. Szczęście uśmiechnęło się m.in. do Katarzyny Paszkowskiej, która otrzymała okulary pływackie.

Trenerem naszych pływaków była Iwona Kohut-Sadza.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl