Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Świetna zabawa dla każdego - Dzień Dziecka

Mnóstwo atrakcji czekało na uczestników pikniku zorganizowanego w naszej szkole z okazji Dnia Dziecka. „Potrafimy” – ta myśl przyświecała uczestnikom zabawy, niezależnie od wieku i konkurencji.

Piknik zorganizowany przez Radę Rodziców przy współpracy z Samorządem Uczniowskim cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Oprócz gimnazjalistów odwiedziło nas wielu rodziców z małymi dziećmi, które również fantastycznie się bawiły: grały w plenerowego chińczyka i „kółko i krzyżyk”, malowały na chodniku, zjeżdżały ze zjeżdżalni.

Uczniowie gimnazjum szczególnie chętnie uczestniczyli w konkursach sprawnościowych. W każdym z nich do wygrania były atrakcyjne nagrody. Mnóstwo emocji wzbudziło przeciąganie liny. Wiele zabawy dostarczyło także wspinanie się na skrzynię gimnastyczną – konieczna była dogrywka by wyłonić zwycięzców. Można było zaimponować umiejętnością rzucania beretem, jazdy na deskorolce, chodzenia na nartach, jazdy na rowerze i zbijania kręgli. Wszystkie te konkurencje były jednak zmodyfikowane więc udział w nich okazał się niełatwy. Śmiechu było więc co niemiara.

Na scenie zaprezentowały się nasze talenty wokalne, muzyczne, recytatorskie, teatralne i kabaretowe. Pokaz tańców towarzyskich zaprezentowała Ola Walczak i Kuba Waśniewski. Członkowie klubu taekwondo przedstawili swoje umiejętności. łamali deski. Nie zabrakło pokazów z udzielania pierwszej pomocy. Strażacy z PSP w Mławie chętnie odpowiadali na wszelkie pytania – na specjalnym manekinie wyjaśniali tajniki ratowania ludzkiego życia. Wielką furorę i aplauz wzbudził specjalny pokaz tańca z ogniem.

Oczywiście nie zabrakło poczęstunku, do wyboru były potrawy z grilla, gorąca grochówka, pierogi, chleb ze smalcem i ciasta przygotowane przez rodziców. Natomiast na amatorów tańca czekała na zakończenie pikniku dyskoteka.

Wielkie podziękowania i wyrazy uznania należą się rodzicom, bez wsparcia których niemożliwe byłoby przeprowadzenie tak udanej imprezy.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl