Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Uczniowie z SP 2 na spotkaniu autorskim

Tydzień Kultury Języka Polskiego w naszej szkole rozpoczęliśmy bardzo literacko. 30 listopada klasa IIc pod opieką pań: Barbary Granoszewskiej i Olgi Meredyk udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie na spotkanie autorskie. Gościem specjalnym była znana młodzieży pisarka oraz dziennikarka prasowo - telewizyjna Małgorzata Karolina Piekarska. Autorka przybliżyła młodej widowni swój dorobek pisarski. Skupiła się przede wszystkim na książkach, które skierowane są do młodzieży. Wśród nich znalazły się powieści dla nastolatków, opowiadające o ich szkolnej codzienności: „Klasa pani Czajki” i jej kontynuacja „LO-teria”, powieść przygodowo - detektywistyczna „Tropiciel”, czy takie które poruszają temat tolerancji i cierpienia przemycanych dzikich zwierząt - „Dzika

Pani Piekarska jest również autorką reportażu „Syn dwóch matek”, który napisała z nieżyjącym już ojcem Maciejem Piekarskim. Debiut Małgorzaty Piekarskiej przypada na rok 1986, kiedy to na łamach miesięcznika społeczno - literackiego „Okolice” ukazały się jej cztery opowiadania.

Podczas spotkania pani Małgorzata przekazała młodzieży wiele cennych informacji o procesie powstawania książki. Podkreśliła, że niezwykle ważnym momentem jest pojawienie się pomysłu w głowie pisarza. Zdradziła nam, skąd czerpie inspiracje i pomysły na nowe książki. Dzięki takim spotkaniom młodzi ludzie mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o różnych zawodach.

Dziękujemy MBP w Mławie za udostępnienie zdjęć.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl