Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Święto biblioteki

Tradycją naszej biblioteki jest włączanie się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. Tak było i w tym roku. Udział w akcji miał na celu promocję biblioteki  i czytelnictwa. Zwracał uwagę uczniów na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce   i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

W czytelni przygotowałyśmy gazetkę okolicznościową. Następnie zorganizowałyśmy dzień  z „Łamańcami językowymi’. Odważni uczniowie na każdej przerwie mieli możliwość wylosowania jednego łamańca językowego, a następnie głośnego odczytania go. Wszyscy tego dnia otrzymali od nas słodką niespodziankę. Konkurs cieszył się niezwykłą popularnością. Nie zabrakło odważnych osób, które próbowały swoich sił kilkakrotnie.

W listopadzie zaprosiłyśmy do nas uczniów klas: IVa i IVb z wychowawczyniami panią Mirosławą Daszkiewicz-Kramkowską i panią Nataszą Dmuchowską na wieczorki literacko-integracyjne. Spotkania poprowadziły uczennice klasy IIc. Na początku dziewczęta odczytały fragment powieści „Spotkanie nad morzem”. Następnie przygotowały dla czwartoklasistów kilka konkursów integracyjnych: Familiadę, kalambury słowne. Na końcu uczniowie mieli przygotować portret swojego wychowawcy.

Bardzo dziękujemy dziewczynkom z klasy IIc za pomoc w przygotowaniu i poprowadzeniu spotkań.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl