Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

„Teatr Kamishibai” w bibliotece

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Mławie zorganizowałyśmy w listopadzie cykl spotkań czytelniczych z teatrem KAMISHIBAI. Panie bibliotekarki: Bogumiła Tańska i Bogumiła Pawłowska przedstawiły naszym przedszkolakom bajki w tajemniczej, drewnianej skrzyneczce. Dla dzieciaków było to niesamowite doświadczenie, o czym świadczyły ich zasłuchane i zaciekawione twarzyczki.

Teatr KAMISHIBAI przywędrował do nas z Japonii. Jest to sztuka opowiadania różnych historii, bajek za pomocą obrazków, które są wykonane na kartonowych planszach, a następnie wsuwane do małego, drewnianego parawanu. Teatr tego typu wymaga od widza niezwykłego skupienia, ale pozwala również na pobudzenie wyobraźni.

 Dzieciom bardzo podobała się legenda o Czechu, Lechu i Rusie. Była to doskonała forma przypomnienia najmłodszym, jak powstało państwo polskie i jakie są nasze symbole narodowe.

Jesteśmy przekonane, że najmłodszym bardzo przypadła do gustu taka forma głośnego czytania.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl