„Teatr Kamishibai” w bibliotece

W ramach współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Mławie zorganizowałyśmy w listopadzie cykl spotkań czytelniczych z teatrem KAMISHIBAI. Panie bibliotekarki: Bogumiła Tańska i Bogumiła Pawłowska przedstawiły naszym przedszkolakom bajki w tajemniczej, drewnianej skrzyneczce. Dla dzieciaków było to niesamowite doświadczenie, o czym świadczyły ich zasłuchane i zaciekawione twarzyczki.

Teatr KAMISHIBAI przywędrował do nas z Japonii. Jest to sztuka opowiadania różnych historii, bajek za pomocą obrazków, które są wykonane na kartonowych planszach, a następnie wsuwane do małego, drewnianego parawanu. Teatr tego typu wymaga od widza niezwykłego skupienia, ale pozwala również na pobudzenie wyobraźni.

Dzieciom bardzo podobała się legenda o Czechu, Lechu i Rusie. Była to doskonała forma przypomnienia najmłodszym, jak powstało państwo polskie i jakie są nasze symbole narodowe.

Jesteśmy przekonane, że najmłodszym bardzo przypadła do gustu taka forma głośnego czytania.