Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Z gwiazd do Niebywalencji…

W dniu 22 listopada 2017roku  klasa III e  wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Warszawy. Do grupy dołączyła jedna uczennica z klasy III f.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki „KOPERNIK”. Młodzież z wielkim zainteresowaniem obserwowała ekspozycję ewolucji nauki z zakresu fizyki, chemii, biologii i astronomii.  Uczniowie mogli nie tylko pogłębić swoją wiedzę, ale doświadczyć praktycznego zastosowania zasad poznanych podczas lekcji. Pobyt w „Koperniku” zwieńczyła projekcja filmu pt. „Słoneczna podróż” wyświetlona na sklepieniu tamtejszego planetarium.

Po obejrzeniu ekspozycji przyszedł czas na wspólny posiłek. W tym celu udaliśmy się do centrum handlowego ARKADIA, gdzie każdy mógł zakupić obiad – według własnych preferencji.

Zwieńczeniem wyjazdu było obejrzenie musicalu pt. „Piotruś Pan” w teatrze BUFFO. Podczas przedstawienia młodzież mogła zapomnieć o codziennych sprawach, przenosząc się w świat bajki, dziecięcych marzeń i fantazji. Doskonała obsada, przepiękna scenografia i perfekcyjna reżyseria Janusza Józefowicza sprawiły, że uczestnicy wycieczki ulegli iluzji sceny i utożsamili swoje pragnienia z przygodami  mieszkańców Niebywalencji.  Na szczególne podkreślenie zasługuje profesjonale przygotowanie najmłodszych aktorów – kilkuletnich dzieci występujących w teatrze.

Po zakończeniu spektaklu udaliśmy się w drogę powrotną. W czasie jazdy młodzież żywo dyskutowała o dniu pełnym wrażeń, doznań i emocji. Wróciliśmy szczęśliwi i  usatysfakcjonowani.

Już planujemy kolejny wyjazd…

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl