Leprekuny, trójlistna koniczyna i św. Patryk

Jak co roku, zarówno  całą Europę, Stany Zjednoczone, jak i naszą szkołę ogarnia zielone szaleństwo.  W dniu, w którym największe rzeki Europy  i Ameryki barwione są na zielono, uczniowie klas pierwszych mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Irlandii i jej patrona – św. Patryka.

Gdy przedstawiciele poszczególnych klas zmagali się z pytaniami konkursowymi, klasa 2c przybliżyła wszystkim postać św. Patryka, tradycje, legendy i filozofię Szmaragdowej Wyspy.  Swój występ uatrakcyjniła pokazami tanecznymi oraz śpiewem.

Uczestnicy konkursu, wykazali się dużą wiedzą na temat Irlandii i jej patrona. Zgromadzona publiczność natomiast mogła się dowiedzieć nie tylko co to jest IRA i co symbolizuje trójlistna koniczyna, ale również ile litrów piwa wypija statystyczny Irlandczyk i pod jaką skałą całują się mieszkańcy i turyści przybywający do kraju, gdzie na końcu tęczy czeka na nich garnek złota.