Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Pasowanie na starszego przedszkolaka w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie.

W piątek 17 listopada 2017 roku odbyła się pierwsza ważna szkolna uroczystość najmłodszej części naszej uczniowskiej społeczności, czyli pasowanie na starszego przedszkolaka. Na pewno pozostanie ona na długo w  pamięci. Uczestniczyli w niej rodzice dzieci 5 i 6 - letnich oraz Pani Dyrektor Romana Olszewska.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości. Po krótkiej części artystycznej,  w której przyszłe starsze przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, a więc piosenki  i wierszyki, odbyło się ślubowanie. Dzieci obiecały zgodnie się bawić oraz uczyć, przychodzić każdego dnia z uśmiechem do szkoły, słuchać pań, być dzielnymi starszymi przedszkolakami. Następnie Pani Dyrektor dokonała ,,czarodziejskim ołówkiem” uroczystego pasowania.

Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz upominek. Teraz nasi najmłodsi z dumą mogą powiedzieć: ,,Mamo, tato! – jestem starszym przedszkolakiem w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie”.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl