Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Niepokonani piłkarze SP nr 2 z mistrzostwem powiatu

Czy to turniej półfinałowy czy też finałowy reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 potrafią zachować miano niepokonanych. Taka postawa przyniosła wymierny sukces. Podopieczni Przemysława Piaseckiego zostali najlepszą drużyną mistrzostw powiatu w halowej odmianie piłki nożnej.

Na starcie turnieju rozegranego w obiekcie Mławskiej Hali Sportowej stanęły cztery drużyny. Obecność żadnej nie była przypadkowa – wszystkie wykazał swoją wyższość nad konkurentami w eliminacjach. Dlatego nikt nie mógł liczyć na łatwy sukces.

Wszystkie mecze okazały się niezwykle zacięte. Sytuacja na parkiecie zmieniała się momentami jak w kalejdoskopie. Czujność szczególnie w defensywie trzeba było zachować przez wszystkie minuty poszczególnych spotkań.

W żadnym meczu bramkarz „dwójki” nie zdołał zachować czystego konta. Konkurenci nie oszczędzali obrońców, ale nie przeszkodziło to naszym graczom w odniesieniu końcowego sukcesu. Marsz po złoty medal powiatowego czempionatu rozpoczęli od wygranej 2:1 nad Szydłowem. Na listę strzelców wpisali się Jakub Szczepkowski i Kacper Wydra.

Potem był remis 2:2 ze mławską SP nr 3. Celnymi strzałami popisali się Dawid Miksza i Jakub Tworek. Taki wynik sprawił, że losy pierwszego miejsca rozstrzygnęły się w ostatniej kolejce. Nasi reprezentanci poradzili sobie z presją. Za sprawą hattricka autorstwa Jakuba Tworka pokonali 3:2 rówieśników ze Strzegowa.

 Zespół SP nr 2 wystąpił na mistrzostwach w składzie: Patryk Jankowski, Łukasz Czaplicki, Jakub Szczepkowski, Marcin Rejniak, Dawid Miksza, Aleksander Bernatowski, Cezary Moszczyński, Rafał Kozłowski, Kacper Wydra, Dawid Olszewski, Jakub Tworek, Dawid Tejs i Wiktor Ogrodowczyk.

 W poniedziałek 27 listopada reprezentacja SP nr 2 wystąpi jako mistrz powiatu mławskiego na mistrzostwach rejonu ciechanowskiego. Zawody zostaną rozegrane w Nowym Mieście.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl