Matematyka pod sąd. Uczniowie Gimnazjum nr 1 bronią i oskarżają

„Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat." tak przed paroma stuleciami rzekł Galileusz. Nasi uczniowie postanowili sprawdzić czy znany włoski matematyk i fizyk miał rację i podczas podsumowania konkurów "Młody Matematyk" oraz "Cudze chwalicie, swego nie znacie..." w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Mławie zorganizowali SĄD NAD MATEMATYKĄ.

Obrady sądu, w wykonaniu klasy 2c były bardzo burzliwe. Pojawiły się oskarżenia, wydaje nam się jednak, że uczniowie odnieśli odwrotny skutek. Wszyscy zebrani, nie tylko Wysoki Sąd mieli okazję dowiedzieć się, że matematyka jest obecna w każdej dziedzinie naszego życia, a jej nieznajomość sprawia, że łatwo nas oszukać.

Laureatami konkursu „Młody Matematyk” zostali Paweł Kasiak z klasy 2 c oraz Aleksandra Lubiejewska z klasy 1 c.