Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 pamiętają o zmarłych.

Rankiem 3  listopada br., dzieci z trzech grup przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie wraz z opiekunami paniami: Lidią Gromadzką, Wiolettą Machnij, Magdaleną Suską i Nataszą Dmuchowską udały się na spacer. Maszerując ulicami oglądały z zewnątrz zabytkowe kamienice oraz inne budynki. Głównym celem wyjścia był pobliski cmentarz komunalny przy kościele św. Wawrzyńca, gdzie przedszkolaki w ciszy obserwowały sztukę cmentarną, zwracały uwagę na nagrobki, napisy i informacje na płytach nagrobnych, podziwiały ludzi odwiedzających miejsca spoczynku swoich najbliższych. Wspólnie z nauczycielami zapaliły także znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz pomodliły się za poległych, wspominając przy tym swoich bliskich.

Były to niecodzienne zajęcia, dzięki którym dzieci uczciły pamięć dawnych mieszkańców naszego miasta. Wizyta ta wprowadziła je w stan zadumy i zamyślenia. Wzmacnianie wychowawczej roli szkoły jest jednym z głównych kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl