Warto być dobrym

Jak mawiał Jan Paweł II ,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Realizując kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Przedszkolak w świecie manier”, dzieciaki z naszego przedszkola wzięły udział w akcji charytatywnej, pomagając małej Marcelinie ,, usłyszeć świat”.

Akcje charytatywne odgrywają dużą rolę w życiu dzieci- uczą wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Przedszkolaki z wielką chęcią zaangażowały się w wykonanie choineczek i bombek na kiermasz bożonarodzeniowy. Bardzo dziękujemy również rodzicom za wzięcie udziału w tak szczytnym celu oraz w kiermaszu bożonarodzeniowym.