Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Wszystkie drogi prowadzą do Warszawy!

W środę 25. października uczniowie klasy II b i III b z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Gimnazjaliści zwiedzili siedzibę Polskiego Radia, mieli okazję „od kuchni" przyjrzeć się pracy redaktorów, realizatorów i pracowników obsługi technicznej, a także obserwować audycje „na żywo” w studiu Programu 1, Programu 2  i Programu 4. Każdy mógł spróbować sił przed mikrofonem i posłuchać swojego głosu w radiu. To doświadczenie dostarczyło uczniom wiele zabawy, ale uświadomiło też, że dziennikarz radiowy musi mieć dobrą dykcję, dużą wiedzę ogólną, refleks, wyczucie czasu, błyskotliwość i przyjemną dla ucha barwę głosu.

Z kolei w Muzeum Literatury gimnazjaliści zwiedzili wystawę poświęconą Adamowi Mickiewiczowi. Mieli okazję zobaczyć rękopisy poety, fragmenty korespondencji i pierwodruki jego utworów, a także pamiątki po Mickiewiczu: wśród nich kufer podróżny, obrazek z nowogródzkiego domu, meble z paryskiego gabinetu, fotografie i portrety rodzinne. Wyjazd zakończył posiłek w centrum handlowym „Arkadia

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl