Deklaracja dostępności Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie.

Data publikacji i aktualizacji strony internetowej.

Data publikacji strony internetowej: 01.08.2017 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 01.09.2017 r.

Status pod względem zgodności z ustawą.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

1. Materiały opublikowane zostały na stronie internetowej przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej, pochodzą z różnych źródeł ,co może się zdarzyć, że nie wszystkie pliki będą w pełni dostępne, np. może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do tabel i grafik,
2. Opublikowane filmy nie posiadają napisów tekstowych,
3. Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu: cel linku nie jest odpowiednio określony, opublikowany załącznik może nie posiadać informacji na temat wielkości pliku czy formatu, pewne grafiki nie zawierają tekstów alternatywnych.

Treści niedostępne.

Multimedia wizualne zamieszczone na stronie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika Mława nie zawierają napisów oddających zawartość dźwiękową prezentowanego materiału.

Strona internetowa Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika Mława posiada następujące ułatwienia/udogodnienia dla osób ze specjalnymi potrzebami:

• na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności.

Deklarację sporządzono dnia: 09.12.2020 r.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt pod adresem adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Kontaktować można się również dzwoniąc na numer telefonu 23/654 37 24. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo:

•  zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

•  zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,

•  wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

•  dane kontaktowe osoby zgłaszającej,

•  wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,

•  wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania.

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

Organ nadzorujący:

Dyrektor: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie

Adres: ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

Telefon: 23 654 37 24

Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/

Dostępność architektoniczna.

Budynek szkoły:

1. Parking przed szkołą pokryty jest kostką brukową.

2. Na parkingu wytyczone zostały dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych;

3. Bezpośrednio przy miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych nie ma barier architektonicznych uniemożliwiających poruszanie się osób niepełnosprawnych;

4. Do budynku można się dostać schodami bądź podjazdem dla niepełnosprawnych zabezpieczonym barierką.

5. Szerokość drzwi wejściowych pozwala na wjazd wózkiem inwalidzkim.

6. W szkole - na bloku sportowym - znajduje się winda, którą można przemieścić się na I piętro. Bariery architektoniczne na parterze można pokonać platformą przyschodową.

7. W głównej części budynku zamontowana jest platforma przyschodowa, którą osoby niepełnosprawne mogą dotrzeć na I i II piętro.

Utrudnienia:

1. Brak windy do piwnicy budynku.

2. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.

3. Nie ma możliwości skorzystania z wózka dla niepełnosprawnych.

Plac zabaw:

1. Plac zabaw jest terenem ogrodzonym.

2. Na placu zostały zamontowane stacjonarne urządzenia do zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz ławeczki dla opiekunów.

3. Na plac zabaw można dostać się przez bramkę. Szerokość bramki pozwala na wjazd wózkiem inwalidzkim, ale są utrudnienia architektoniczne terenu (schody).