Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Sztafeta SP nr 2 jedenasta na Mazowszu

Drugie miejsce wywalczone w mistrzostwach rejonu ciechanowskiego sprawiło, że sztafeta SP nr 2 awansowała na finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. To duża sztuka, zważywszy na fakt, że do eliminacji przystąpiło ponad trzysta szkół. Reprezentacje szesnastu z nich  przebiły się do decydującej rozgrywki.

Najlepsze drużyny spotkały w Podgórzu koło Wyszogrodu. Szansę występu otrzymała ta sama dziesiątka uczniów, która tak kapitalnie spisała się w rejonowym czempionacie. Na pierwszej zmianie ustawił się Patryk Jankowski. Uderzony przypadkowo w kolano przy starcie, poczuł duży ból. Mimo trudności nie zszedł z trasy. Nie chcąc zawieść kolegów, zacisnął zęby, po czym zdołał pokonać resztę kilometrowego odcinka.

 Potem pałeczkę przejmowali kolejno Marcin Rejniak, Piotr Komorowski, Kacper Wydra, Wiktor Ogrodowczyk, Marcin Krokowski, Adam Kujawska, Jakub Szczepkowski, Dawid Miksza oraz Alan Sadolewski. Wspólna praca przyniosła jedenastą pozycję  -najwyższą  spośród wszystkich szkół z powiatu mławskiego. Opiekunami zespołu byli nauczyciele wychowania fizycznego Elżbieta Kaszubska i Adam Szymański.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl