Dzieci też mają swoje prawa

Dwudziestego listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Polska, jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych, pragnie propagować tę datę, aby przypomnieć, że każde dziecko to Mały Człowiek, posiadający swoje prawa.

W obchody tego dnia włączyli się również uczniowie klas I-III. Podczas zdalnych lekcji wychowawczynie wyświetliły uczniom prezentacje, które przedstawiały treść Konwencji Praw Dziecka i omówiły je z dziećmi. Klasy trzecie dowiedziały się, co to jest UNICEF i czym się zajmuje oraz nauczyły się piosenki „Prawa dzieci”.

Młodsi uczniowie wykonali plakaty i prace plastyczne, których tematem przewodnim były poznane prawa.