Uczniowie naszej szkoły z wizytą u patrona

Młodzież klasy If wraz z opiekunami wybrała się na długo oczekiwaną wycieczkę do Torunia. Celem wyjazdu było m.in. poznanie historii miasta, zabytków architektury oraz  produkcji słynnych toruńskich pierników.

Po przyjeździe do celu podróży, uczniowie ruszyli wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, Staromiejskim Rynkiem. Zobaczyli m.in. Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika oraz jego pomnik, Katedrę św. Janów, gotycki Ratusz, Dom Artusa. Odwiedzili również Dom Legend Toruńskich, mydlarnię oraz Centrum Kulturalno - Kongresowe Jordanki. Poznali recepturę produkcji i wypiekli swoje pierniki.

Młodzież na wycieczce bawiła się znakomicie. Zrelaksowana i wypoczęta wróciła do domów.