Kuchenny świat zmysłów

Zabawa na czas nudy.

Pewnie za jakiś czas przyjdzie taki moment, kiedy nasza pociecha stanie przed nami i rzuci „nudzi mi się”. Jak sobie wtedy poradzić? Czym zająć pełnego energii kilkulatka? Sprawdźmy to, a Ty pamiętaj, że też możesz mieć gorszy dzień. Dla Twojego dziecka najważniejsze jest to, że jesteś obok niego.

Kuchenny świat zmysłów

Zabawa polegająca na angażowaniu zmysłów węchu oraz smaku to następna propozycja spędzenia dnia, która  spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Pokrójcie różne warzywa i owoce, przygotujcie szalik do przewiązania oczu oraz dwa widelce. Jedna z osób zasłania oczy, a druga karmi ją przygotowanymi wcześniej produktami. Osoba z zakrytymi oczami ma za zadanie rozpoznać po smaku oraz zapachu, jaki produkt ma w buzi. Zabawa ta jest też dobrą propozycją w przekonaniu dzieci do spróbowania niektórych warzyw, przy okazji ćwicząc uważność i koncentrację. Gwarantuje także dużo radości.