Europejski Dzień Języków Obcych w SP 2

Europejski Dzień Języków Obcych jest w naszej szkole obchodzony od kilku lat i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Jest to świetna okazja, aby ich uaktywnić. Uczniowie chętnie przychodzą z własnymi pomysłami i z wielkim zaangażowaniem biorą udział w tej imprezie.

W tym roku akcję uświetniły głównie pomysły i prezentacje klasy IV a i Via.. W dniach 23-30 września świętowaliśmy fakt, iż Europa mówi tyloma językami, podkreślaliśmy jak ważny jest to symbol niepodległości wszystkich państw.

Niestety, nasze działania prezentowaliśmy jedynie w klasach w czasie lekcji języka angielskiego, ale wszyscy uczniowie włożyli sporo pracy i efekt końcowy był zadawalający.

Uczniowie znaleźli wiele ciekawostek na temat wylosowanego kraju, wzmocnili przekaz oprawą plastyczną i muzyczną.

Rozwiązywaliśmy krzyżówki, poznawaliśmy słowa w różnych językach , podziwialiśmy zabytki i słuchaliśmy legend. Ponadto próbowaliśmy lokalnych przysmaków i byliśmy na koncercie Ariany Grande. Klasa VIa nie ograniczyła swoich wirtualnych podróży do Europy, a zwiedziła wszystkie kontynenty w poszukiwaniu użytkowników języka angielskiego.

Wśród młodszych klas uczniowie wykonywali flagi, podpisywali nazwy krajów w języku angielskim, uczyli się powitania w pięciu językach Europy i słuchali piosenki „Mam tę moc”, wykonanej w kilku językach europejskich. Było wesoło, kolorowo i oryginalnie, mimo ograniczonych możliwości udało nam się podkreślić jak ważna jest nauka języków obcych.

Dzieci w przedszkolu oraz klasach drugich i trzecich zastanawiały się natomiast, czy zwierzęta również mówią w obcych językach. Odpowiedzi udzieliły z pomocą piosenki „Old McDonald had a farm.”