Lapbookowy zawrót głowy

Klasa 2a w trakcie omawiania lektury „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, wykonała własne lapbooki, czyli coś w rodzaju teczek interaktywnych przypominających papierowy teatrzyk, a mieszczących się na kolanach.

Tworząc lapbooka uczniowie uczyli się przekazywania informacji w inny, ciekawy, czasem zaskakujący sposób. Dzięki takiej formie omawiania lektury, dzieci rozwijały kreatywność, zdolności manualne, umiejętność planowania oraz ćwiczyły swoją cierpliwość. Każdy bardzo zaangażował się przy tworzeniu swojego lapbooka. Okazało się, że ciekawe lekcje mogą się odbyć bez nowości technicznych. Wystarczy papier, nożyczki, trochę drobiazgów i wyobraźnia uczniów. Efekt i zabawa gwarantowana.