Teatrzyk Kamishibai dla drugoklasistów

Ostatniego dnia września oprócz święta dnia chłopców klasa 2 b i 2 c miała okazję poznania i zobaczenia teatrzyku ,,Kamishibai", czyli papierowego teatru obrazkowego. Tego dnia pani Bogusława Pawłowska z  Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej w Mławie odwiedziła klasę 2 b i 2 c, aby zaprezentować teatrzyk, który stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności.

Zostały przedstawione dwie baśnie ,,O rybaku i złotej rybce" oraz ,,Brzydkie kaczątko". Dzięki takiej metodzie opowieść zdecydowanie wyodrębnia się z otaczającej rzeczywistości. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania, aktywizująca metoda pracy z uczniem.