Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

"Kto czyta książki, żyje podwójnie"

                W naszej szkole dzieciaki nigdy się nie nudzą. Ostatnio rozpoczęły projekt pod nazwą "Mądra szkoła czyta dzieciom" realizowany przez Panią Katarzynę Duszeńko i Panią Magdalenę Jankowską. Czytanie w szkole wpływa znacząco na poprawę umiejętności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów. W ramach projektu dzieciaki będą poznawały ciekawą literaturę i osoby.

                Pierwszym gościem, którego dzieci zaprosiły do przeczytania książki była Pani Ola Meredyk z naszej biblioteki. Przedszkolaki wysłuchały tekstu o kransoludkach. Następnie rozwiązywały zagadki i rysowały swoje krasnoludki. Zabawa była przednia zakończona wspólnym "krasnoludkowym tańcem".

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl