Zapisy do oddziałów przedszkolnych
Zapisy do klas pierwszych

Kropelkowy świat

Uczniowie klasy 1C nie nudzą się w domu podczas pandemii. Nie brakuje im chęci do pracy ani wyobraźni, czekają tylko na pomysły i propozycje wychowawcy. Jednym z ostatnich zadań było wykonanie pracy plastycznej pt. „Kropelkowy świat”. Uczniowie nanosili na kartkę papieru kropelki farby w różnych kolorach, następnie dmuchali na nie przez słomkę. Po wyschnięciu pracy uruchomili swą wyobraźnię i opisywali, co widzą.

Efekty były zadziwiające – twórczość abstrakcyjna ukazała dzieciom ręce, szalony deszcz, wiosenną łąkę, jelenia, meduzę a nawet … koronawirusa. Jestem pod wrażeniem pomysłowości dzieci, których wyobraźnia nie ma granic. Gratuluję moim uczniom a rodzicom należą się szczere podziękowania za wytrwałą pracę z dziećmi.


 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl