Edukacja polonistyczna zdalne nauczanie klasa 3a Główna bohaterka książki Marii Kruger pt. „Karolcia” widziana oczami uczniów klasy 3a

Na zdalnej lekcji edukacji polonistycznej zapoznaliśmy się z treścią lektury autorki Marii Kruger pt. „Karolcia”. Byliśmy bardzo ciekawi, kim jest Karolcia i jakie przeżywał przygody. W czasie lekcji dowiedzieliśmy się, że Karolcia to dziewczynka  w naszym wieku, taka sama jak my. Jednak w życiu Jej pojawiło się coś niezwykłego. Znalazła niebieski koralik, który spełniał Jej życzenia. Dzięki magicznemu koralikowi Karolcia wraz ze swoim nowym kolegą Piotrem  przeżywała wiele ciekawych i zabawnych przygód.

Jednak przede wszystkim książka nauczyła nas, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, kiedy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać innym.  Będziemy długo wspominać tę książkę, a może komuś uda się znaleźć taki magiczny koralik? Na pewno, zgodnie z przesłaniem: Będziemy najszczęśliwsi wtedy, kiedy przyczynimy się do szczęścia innych”.

Uczniowie w ramach omawianej lektury podczas zajęć z edukacji plastyczno – technicznej, z plasteliny bądź innych dostępnych w domu materiałów, stworzyli postać naszej głównej bohaterki lektury Marii Kruger pt."Karolcia".

Oto efekt prac uczniów klasy 3a.