Dzień Ziemi – zdalne nauczanie

Uczniowie klasy 3a omawiali na zdalnej lekcji edukacji polonistycznej i przyrodniczej tematy związane z obchodzonym 21 kwietnia Dniem Ziemi. Dowiedzieli się o bardzo wielu zagrożeniach dla naszej Planety tj. zanieczyszczenia powietrza i wody,  wyciek ropy do rzek jezior i innych zbiorników wodnych, ogromna wycinka drzew pod budowę budynków mieszkalnych i fabryk, duża ilość pożarów w lasach spowodowana wysokimi temperaturami powietrza, hałas, skażenie promieniotwórcze, dziura ozonowa, globalne ocieplenie czy też używanie dużych ilości nawozów na polach uprawnych i plastyku w gospodarce.

Uczniowie za pomocą plakatów chcieli zachęcić wszystkich ludzi do ochrony swojego środowiska całej naszej planety Ziemi.