Eksperymenty z jajami - Magiczna pisanka klasa 3a

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy 3a w swoich domach wykonywali mały eksperyment związany z malowaniem kolorowej pisanki. Do eksperymentu potrzebne były dwa kawałki ręczniczka papierowego, pojemnik z wodą oraz kolorowe flamastry. Na jednym kawałku uczniowie mieli za zadanie namalować flamastrami kolorową pisankę. Następnie mieli wlać wodę do miski albo innego płaskiego pojemnika. Złożony podwójny kawałek papieru na którym znajdował się rysunek mieli położyć do pojemnika z wodą. Flamastry pod wpływem wody pomalowały uczniom piękne jajka. Eksperyment bardzo podobał się dzieciom i wysyłali swoje ciekawe dzieła do wychowawcy.