Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole

            29 września obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego celem jest promowanie wartości, jakie do naszego życia wnoszą książki. Święto ma już 13-letnią tradycję, zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nasza biblioteka również włączyła się do tej akcji. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy panią Bogumiłę Pawłowską nauczyciela-bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej w Mławie oraz dzieci i młodzież z naszej szkoły.

Spotkania te mają na celu promowanie czytelnictwa nie tylko wśród dzieci, ale też dorosłych. Czytanie, szczególnie głośne, rozwija wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie można z niej rezygnować. Zapraszamy więc do naszej biblioteki i wspólnego, głośnego czytania.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl