Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

W oczekiwaniu na Boże Narodzenia

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Dlatego też tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka, przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli p. A. Śmiegel, p. L. Gromadzkiej i p. S. Jurczyńskiego. Nie inaczej było i w tym roku. Uczniowie klas: 2a, 2b mieli możliwość zaprezentowania swoich zdolności artystycznych. W pięknej scenografii i w specjalnie przygotowanych kostiumach, wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Mogliśmy po raz kolejny przeżyć historię narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, pasterzy i dzieci na scenie pojawili się bohaterowie bajek: Pinokio, Czerwony Kapturek, Calineczka, Dziewczynka z Zapałami, Sierotka Marysia. Przedstawienie przeplatane było kolędami, pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka bardzo się podobały. Zostały ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom  zaangażowanym w przygotowanie jasełek.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl