Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Mikołajkowe warsztaty zdobienia pierników ,,Mały cukiernik"

,,Mały cukiernik"- to jedne z tych warsztatów, które pobudzają wiele zmysłów, a najbardziej węch. 06.12.2019r. wychowawca klasy I b  z pomocą rodziców zorganizowała i przygotowała warsztaty zdobienia pierników a głównymi uczestnikami spotkania byli uczniowie. Dekorowanie pierników jest piękną tradycją, pozwala tworzyć niepowtarzalną atmosferę i piękne kreacje, które można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu lub po prostu.... zjeść.

Mali cukiernicy zapoznali się z technikami dekoracji na piernikach, poznali historię piernikarstwa. Każdy piernik wykonany przez uczniów jest unikalny, część tak pięknie ozdobionych pierników powiesiliśmy  na klasowej choince , część pierników zapakowaliśmy, co dopełniło całość, tworząc miły drobiazg wywołujący ciepły uśmiech i same pozytywne skojarzenia.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl