Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Zbuduj miasto z Lego – Koleżanko i Kolego!

Takie hasło przyświecało uczniom klas 3a i 1c Szkoły Podstawowej nr 2 w Mławie, którzy 28 listopada 2019r. uczestniczyli w  projekcie „Znam zabytki mojego miasta! – warsztaty architektury miasta Mława dla dzieci” współfinansowanym przez Urząd Miasta Mławy. Uczniowie, pracując zespołowo, budowali z klocków Lego mławski Ratusz.

Klasa 3a wykazała się niezwykłą pomysłowością, stworzyli wierną replikę mławskiego ratusza. Natomiast pierwszoklasiści ułożyli inne elementy miejskiego krajobrazu – domy, sklepy, latarnie. Zajęcia z klockami Lego okazały się dla dzieci wielką frajdą, ujawniły ich niezwykłą kreatywność i zdolności manualne. Taka forma lekcji przypadła wszystkim uczniom do gustu, sprawiła wiele radości i satysfakcji.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl