Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

„Akcja – operacja” w świetlicy

Uczniowie podzielili się na grupy pełniące role zespołów medycznych i ratowniczych. Zorganizowali sobie stanowiska podobne do oddziałów szpitalnych wyposażone w podstawowe atrybuty lekarskie i pielęgniarskie. Pacjentami były lalki i wszelkiego rodzaju pluszaki. Uczniowie z ogromną troską zajmowali się nimi: badali, bandażowali ,robili zastrzyki, podawali leki, przytulali „płaczące” misie i ocierali krokodyle łzy. Najbardziej przydatny okazał się blok operacyjny. Tam, pod czujnym okiem wychowawczyń, przeprowadzono prawdziwe zabiegi zszywania rozprutych części pluszaków.

Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, uczyły zaangażowania, empatii oraz współpracy w grupie. Były też okazją by wspomnieć o recyklingu, o tym, że warto naprawić uszkodzoną zabawkę zamiast ją wyrzucić. Dzieci zrozumiały, że mogą świadomie dbać o ochronę środowiska np. przekazując innym zabawki, którymi się już nie bawią.

 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl