Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Jak być bezpiecznym, czyli policja z wizytą u „pierwszaków” w Szkole Podstawowej nr 2

W  dniu 15 września 2017 r. w ramach działań profilaktyczno- edukacyjnych pt. "Bezpieczna droga do szkoły" oraz  kampanii " Kierowco! Nie polujemy na zebrach", odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Mławie z klasą Ia ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Mławie.

Policjanci, starszy aspirant p. Anna Pawłowska i młodszy aspirant p. Wiesław Nowakowski (dzielnicowy rejonu, gdzie znajduje się nasza szkoła) rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze.  Na zadane przez policjantów pytania „Czemu dorośli, choć wiedzą, jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, to często popełniają wykroczenia?, uczniowie odpowiedzieli: " Bo dorosłym ciągle się spieszy i robią sobie skróty, i się narażają". Uczniowie podczas rozmowy z Panią Policjantką  również wykazali się dużą znajomością znaków drogowych.

Po części teoretycznej uczniowie wyszli wraz z wychowawczynią Panią Joanną Polakowską i policjantami do najbliższego przejścia dla pieszych, gdzie radzili sobie świetnie z przejściem na drugą stronę ulicy po tzw. „zebrze”. Okazało się również, że ich wiedza pozwala na zwracanie uwagi dorosłym, gdy Ci nie zachowują się właściwie na drodze.

Pani Ania Pawłowska na koniec spotkania rozdała uczniom odblaski w kształcie kotków lub piesków. Poprosiła dzieci, aby przypięli je w takim miejscu swoich plecaków lub okryć wierzchnich, by były one widoczne. Obiecała również uczniom klasy I a, że jeszcze nie raz do nich wróci.

Uczniowie podziękowali Pani za spotkanie, wręczając osobiście pięknie przygotowane przez nich podziękowanie.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl