Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Krakowski teatr u przedszkolaków

Pierwszego października do najmłodszych przedszkolaków z naszej szkoły przyjechali aktorzy z krakowskiego teatru Duet. Dzieci obejrzały bajkę o małym, sympatycznym dinozaurze Dino, który pod wpływem czarów przenosi się do teraźniejszości, gdzie spotyka mnóstwo niespodzianek i problemów. Na szczęście zawsze może liczyć na nowo poznanych przyjaciół. Bajka zainteresowała przedszkolaków historią, uwrażliwiła na potrzeby innych             i uświadomiła konieczność pomagania słabszym.

Wczesne kontakty ze sztuką rozszerzają horyzonty myślowe dziecka, rozwijają jego wyobraźnię, uwrażliwiają na piękno słowa, a także kształtują umiejętność dostrzegania podstawowych wartości w życiu codziennym, dlatego nauczyciele z uwagą śledzą bieżące propozycje kulturalne w celu wykorzystania najciekawszych z nich w procesie edukacyjnym.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl