Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Ogólnopolska Akcja #sprzątaMY Lasy z SP 2!

 Naszych uczniów i nauczycieli nie mogło zabraknąć w ogólnopolskiej akcji dbania o przyrodę.  Już z samego rana 20 września 2019 r. zgłosili swoją gotowość do działania uczniowie klas VI a i VI b wraz z nauczycielami. Ciepła odzież, plecaczek z prowiantem, uśmiech i ruszyli do sprzątania mławskiego lasu. Trasę wyznaczyli leśnicy, każda szkoła miała wyznaczonych opiekunów, którzy nadzorowali pracę, czuwali nad orientacją w terenie, a także skrupulatnie przekazywali swoją wiedzę dotyczącą roślin, zwierząt i szlaku historycznego, którym się  poruszała grupa.

 Zebrana ilość śmieci,  nie świadczy zbyt dobrze o mieszkańcach naszego miasta. Uczniowie natomiast czuli, że wypełnili zadanie na szóstkę. Zdobyli nową wiedzę, udali się w zakątki lasu, których wcześniej nie znali oraz mieli okazję podziwiać bujną przyrodę w ostatnich dniach lata.

Po sprzątaniu czekała niespodzianka-  organizatorzy serwowali pyszną zupę z dyni, pieczone ziemniaki i ciepłe napoje.

Wszyscy uczniowie mogli się ogrzać przy ognisku, porozmawiać z koleżankami i kolegami z innych szkół oraz poczuć wspólną satysfakcję z dobrze wykonanego zadania.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl