Witamy

Maluchy z pierwszą wizytą w bibliotece

„… Świat jest wielki, a po drodze tyle pytań.

Odpowiedzi poszukajcie w kartach książek.

Książki mówią: - Nie zabłądzi ten, kto czyta!

Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej …”

Wanda Chotomska

 

W pierwszym tygodniu roku szkolnego panie bibliotekarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 gościły w swojej bibliotece niezwykłych gości. Byli nimi najmłodsi uczniowie naszej szkoły.  Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki i pierwszoklasiści z zainteresowaniem zapoznali się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Podczas wizyty panie bibliotekarki w przystępny sposób opowiedziały o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach.

Na zakończenie spotkania dzieci wysłuchały bajeczki, która opowiadała o pierwszej wizycie przedszkolaków w bibliotece. Było to pierwsze, ale na pewno nie ostatnie spotkanie maluchów z biblioteką.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl