Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Szczęśliwej drogi już czas …

Pod takim hasłem przebiegała uroczystość zakończenia roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 w Mławie, na której zaszczycił nas swoją obecnością Burmistrz Miasta Mława p. Sławomir Kowalewski i reprezentant KS Zawkrze Mława p. Waldemar Łaszczych.

Jednak honorowymi gośćmi tej uroczystości zostali uznani absolwenci klas gimnazjalnych.  Prowadzący – Olga Grzegorczyk (uczennica lasy 3C i najlepsza absolwentka roku szkolnego 2018/2019 ), Oskar Marlęga (uczeń kl. 3C) i Julia Rybka ( uczennica klasy 3A) wykazali się pełnym profesjonalizmem. Po odśpiewaniu hymnu i wkroczeniu pocztu sztandarowego – po raz ostatni w starym składzie – przyszedł czas na wręczenie nagród, których w tym roku było bez liku. Pan Burmistrz uhonorował rodziców tegorocznych absolwentów, wręczając im listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie syna/córki. Wzruszenie wywołali uczniowie klas piątych, którzy w ciepłych słowach pożegnali gimnazjalistów, zaś Aleksandra Lubiejewska – uczennica kl. 3C gimnazjalnej i najlepsza absolwentka roku szkolnego 2018/2019 – odczytała podziękowania, które sama zredagowała, chcąc w ten sposób okazać wdzięczność i jednocześnie pożegnać całą społeczność szkolną. Rzeczywiście nie omieszkała wspomnieć o dyrekcji szkoły, nauczycielach, młodszych kolegach a nawet pracownikach administracji i obsługi.

Najwięcej radości i wzruszeń wywołał skecz w tonie różnorodnych melodii, prezentujący trzyletnią naukę w gimnazjum. Gwoździem programu okazał się ks. Mateusz – jako aktor odtwarzający siebie w tym przedstawieniu i wjeżdżający na rowerze na lekcję do melodii z filmu „Ojciec Mateusz”, otrzymał gromkie brawa! Na koniec uczennice klasy 3C zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Mamma Mia” z polskim tekstem zatytułowanym „Pożegnanie ze szkołą”, podczas którego młodzież mogła obejrzeć film składający się ze zdjęć uczniowskich rocznik ’03. Na tym uroczystość się zakończyła, a wzruszeń nie było końca, bowiem w dalszej części uczniowie przeszli z wychowawcami do sal lekcyjnych, aby odebrać ostatnie w tej szkole świadectwo szkolne i z radością ruszyć w dalszą drogę.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl