Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Żywa lekcja historii

W piątek 24 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć  w żywej lekcji historii przygotowanej przez grupę artystyczną Explanation,pt:

Droga do wolności-Losy Rzeczypospolitej w latach 1772-1921

Historia podana w taki sposób okazała się dla uczniów bardzo atrakcyjna, ponieważ poza wykładem i prezentacją multimedialną w ofercie pojawiły się kostiumy i mundury z poszczególnych epok, a także różne  rodzaje broni. Podróż historyczna podzielona była na część wykładową , warsztatową i pokazową.

Uczniowie mieli swój wkład w treść i przekaz lekcji, bowiem ochotnicy przymierzali stroje, demonstrowali broń a także zaaranżowali mini pokaz walki. Prowadzący w bardzo przystępny sposób przybliżali uczniom dość obszerne fragmenty naszej historii, ale dzięki efektom wizualnym i dźwiękowym młodzież miała szansę je zapamiętać i kolejny raz utrwalić.

Taka lekcja historii zostanie w pamięci uczniów na pewno.

 

   

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: mlawagim1@go2.pl