Uczniowie SP nr 2 na podium w konkursie BRD

W czwartek 25 kwietnia 2019r.  w Szkole Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika  w Mławie odbyły się eliminacje w kolejnej edycji Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem powiatowych zmagań BRD był Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Mławie oraz Komenda Powiatowa Policji w Mławie.

Jak co roku, turniej budził ogromne emocje. Wzięło w nim udział ogółem 10 grup w  dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszym etapem była część teoretyczna, w której uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, rozwiązując testy. W drugim uczniowie sprawdzali umiejętności  jazdy na rowerze,  pokonując niełatwy tor rowerowy. Natomiast w trzecim etapie wykazywali się znajomością „pierwszej pomocy przedmedycznej” pod czujnym okiem funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Mławie. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji czuwali mławscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Koordynatorem zawodów i opiekunem naszej drużyny była pani Elżbieta Kaszubska. Drużyna z naszej szkoły zdobyła III miejsce w drugiej kategorii wiekowej (powyżej lat 13-tu).

W reprezentacji szkoły wystąpili Zuzanna Burakowska, Dominik Marlęga i Norbert Prusik. Wszyscy to uczniowie klasy IIIc.

Gratulujemy !!!