Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

Pierwszaki uczą się udzielać pierwszej pomocy”

Udzielanie pierwszej pomocy, to obowiązek każdego z nas, dlatego bardzo ważne jest, aby  już od najmłodszych lat  uczyć dzieci, jak należy się zachować w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Pierwszoklasiści z naszej szkoły, mogli poczuć się jak mali ratownicy. Pod okiem wolontariuszy Szkolnego Koła PCK z Zespołu Szkół nr 4 w Mławie, dzieci uczyły się, jak pomóc poszkodowanym, zanim przyjedzie pomoc.

Uczniowie przypomnieli sobie numery alarmowe, uczyli się wzywania służb ratunkowych w sytuacjach zagrożenia życia, udzielania pierwszej pomocy na fantomie. Poznali pozycję boczną bezpieczną, uczyli się bandażowania. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie czynności ratownicze.

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: mlawagim1@go2.pl