Niezwykła wizyta!!!!

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika nie zapomnieli o Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego, mimo że pielęgnujemy piękno mowy ojczystej codziennie,  to 21 lutego zaplanowaliśmy wyjątkowo. Bawiliśmy się językiem polskim na wiele sposobów: były gry, łamańce językowe,  konkursy: ortograficzny i poetycki oraz literackie koło fortuny i wiele innych pomysłów realizowanych na przerwach i w czasie lekcji języka polskiego.

Wszyscy mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty literackiej, dla  każdego czekało coś trafnego. Przerwy jeszcze nigdy nie trwały aż tak krótko, a dzwonek przerywał w najciekawszym momencie fabuły niejednemu czytelnikowi.

Niezwykłym punktem naszego świętowania stała się wizyta Elizy Orzeszkowej, Jana Kochanowskiego i Juliana Tuwima, którzy z wielkim entuzjazmem spędzali wszystkie przerwy z uczniami klas 2, 4, 5 i gimnazjalnych. Początkowo wszyscy byli nieco onieśmieleni, ale literaci szybko zaprzyjaźnili się ze znacznie młodszymi czytelnikami.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole uważamy za bardzo udany. mMamy kolejne 365 dni, żeby potrenować najtrudniejsze łamańce językowe i nadrobić zaległości książkowe. Czytanie nie boli- czytanie z nudy Cię wyzwoli.