Szkoła Podstawowa nr 2 doceniona przez MEN i posła na Sejm RP

Uczniowie naszej szkoły hucznie świętowali stulecie niepodległości. Społeczność szkolna włączyła się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej” i o godz. 1111 z blisko 5 mln innych uczniów, a także  z prawie 480 tys. nauczycieli odśpiewała czterozwrotkowy hymn narodowy.

Nie brakowało też chętnych do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma” zorganizowanym przez senatorów RP i Kancelarię Senatu. Zgodnie z regulaminem uczestnicy przedstawili w dowolnej technice swoją wizję polskiego godła z orłem. Jury pod przewodnictwem pani Renaty Śnieguckiej zdecydowało, że Szkołę Podstawową nr 2 w Mławie będą reprezentowały prace Julii Zalewskiej, Zofii Dąbrowskiej i Elizy Chmielewskiej. Zaangażowanie naszej placówki w uczczenie Święta Niepodległości zostało docenione pamiątkowymi dyplomami z podziękowaniami od minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej i posła na Sejm RP Marka Opioły.