Witamy

Ratujemy środowisko naturalne
Uczymy się jak być bezpiecznym
Wygrywamy turnieje

„Czerwony Kapturek” w SP 2

Jedenastego stycznia biblioteka naszej szkoły zamieniła się w salę teatralną, w której  odbyła się inscenizacja bajki  „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczennic z klasy Va. Widzami były nie tylko przedszkolaki, ale również uczniowie klas pierwszych.

 Doskonale przygotowana przez dziewczęta scenografia i dobrane idealnie kostiumy odzwierciedliły klimat przedstawionej bajki. Inscenizacja wzbudziła w małych widzach wiele emocji.

Dzieci lubią oglądać teatrzyki, którymi za każdym razem są tak zafascynowane, jakby oglądały jakiś  fantastyczny świat. Dzieje się tak, gdyż mały widz przeżywa przygody bohaterów tak intensywnie, jakby sam brał w nich udział. Boi się i cieszy razem z aktorami. Spektakle teatralne to nie tylko świetna zabawa dla najmłodszych, ale również  kształtowanie ich wrażliwości i wyobraźni.

Nad całością czuwała p. Katarzyna Chmielewska-Jeziorska.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie, ul. Sportowa 1, 06-500 Mława

tel. 23 654 37 24, e-mail: sekretariat@sp2.mlawa.pl