Poznajemy zawody od przedszkola

To jedno z haseł realizowanej w naszej szkole przez wychowawczynię grupy przedszkolnej 0b, Panią Wiolettę Machnij, innowacji pedagogicznej pt. Przedszkolaki ku Niepodległej. W ubiegły piątek, 23 listopada br., odbyło się pierwsze spotkanie z udziałem dzieci i rodziców.

Celem wspomnianego nowatorskiego cyklu zajęć jest przybliżenie najmłodszej części społeczności szkolnej najważniejszych wydarzeń z dziejów ojczystego kraju i prezentacja postaci wybitnych Polaków w rocznicę 100 – lecia odzyskania niepodległości. Do udziału w upamiętnieniu tego wydarzenia zaproszeni zostali także rodzice przedszkolaków, którzy opowiadają o wykonywanych przez siebie zawodach.

Tym razem omawianą postacią historyczną był założyciel naszego państwa Mieszko I i jego dokonania. Natomiast w dalszej cześć zajęć gościem specjalnym była Pani Justyna Pawlak – higienistka stomatologiczna. Przypomniała ona m.in. o tym, jak ważne są zdrowe zęby dla całego organizmu człowieka, jak należy o nie dbać w domu oraz kiedy dzieci powinny po raz pierwszy odwiedzić dentystę. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz wykonały kolorowanki, które zostały umieszczone w kąciku patriotycznym.

Obydwie części spotkania wywołały u dzieci mnóstwo pytań i dociekań, na które otrzymali szczegółowe odpowiedzi. Poszerzona została ich wiedza oraz pobudzona wyobraźnia. Obecnie z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu zajęcia.